Shrnutí Dreamforce ’21

Další Dreamforce za námi, další příležitost se potkat s pražskou komunitou a srovnat si své zápisky. I letos Dreamforce bohužel proběhl virtuálně, ale naštěstí jsem se alespoň my mohli potkat osobně, probrat novinky i další témata.

Těmi dalšími tématy to vlastně začalo, protože každý účastník dostal do ruky bingo kartu a měl najít lidi k jednotlivým stanoviskům. Mrzelo mě, že jsem musel zklamat všechny, kteří si mysleli, že jsem byl na 5 Dreamforcech, Covid bohužel přišel rychleji a ty virtuální nepočítám, protože jsem z nich vlastně nic neviděl.

Z toho letošního Dreamforce jsem viděl 5 minut jedné prezentace, ukazovali zrovna integraci Slack a Salesforce ve spojení s analytikou a to bylo super. Conversational Query už Salesforce chvíli tlačí a já mám pocit, že za chvíli moje školení reportingu bude zbytečné, protože lidi se prostě zeptají/napíší svůj dotaz a během vteřiny se jim vrátí zpracovaná data.

Katka pokryla celou integraci se Slackem ve své prezentaci dokonale a vzhledem k tomu, kolik za tuhle akvizici zaplatili tak věřím, že to budou tlačit co to jde.

Michal pokryl vývojářská témata a tam je taky pár super věcí. O LWR jsem slyšel, Michal se kolem něj otřel, ale asi až Sara mi to polopatě vysvětlila. Pořád mi teda není úplně jasné, proč by to měli používat běžní weboví vývojáři, ale u těch SF vývojářů chápu, že tohle je cesta, jak to všechno výrazným způsobem zrychlit. A jedna věc, která mě zaujala úplně nejvíc – DataWeave jako cesta ke snadné transformaci dat. Nějak to používá podle všeho MuleSoft, CodeScience o tom píše trochu detailněji a pokud to bude v ceně a na dvou řádcích mi to umožní dělat transformaci z CSV do JSON a další kouzla, tak to bude boží.

Petr pokryl ten zbytek. Uvedení Salesforce+ a rok Disney vysílání zdarma pro všechny účastníky (z US a Kanady, jejich zprávy v chatu prý vysílání tak zatížilo že občas ten přenos padal), že Salesforce přináší nativní backup & restore (ceny neznáme) a že process builder a workflow rules budou končit (příští rok).

Petr mluvil taky o psovi, kterého spousta z nás zná, protože se účastnil třeba CzechDreaminu. A teď je připraven na výcvik. A pro holku, která má zase vazbu na Salesforce komunitu. A já přemýšlím, zda se nám může podařit zburcovat komunitu, abychom dosáhli něčeho podobného co se stalo Gemmě, které přes noc její GoFundMe kampaň odpálila do výšin. Tak co, vybereme na výcvik?

Sbírka na Alda

Pokud si říkáte, že na Dreamforce toho muselo zaznít výrazně víc, tak doporučuji článek Davida K. LiuAdama Olshanskyho – zvláště ten konec s roadmapou zní hodně slibně.

Do nabitého programu jsem také stihli vecpat Viktora a jeho prezentaci top novinek v zimním release. Musím říct, že je vybral moc hezky a pěkně jednoduše, aby je všichni pochopili.

Taky jsme stihli popřát čerstvým tatínkům a přivítat holky, co dělají kurz s Czechitas, hezky se nám ta komunita rozrůstá.

A pak už byl prostor na pokec, snězení všech dobrot z nichž kus upekla Alča a když jsme se po hodině vyčerpali tak se kus z nás rozhodlo pokračovat do hospody a zbytek domů.

Alčiny dobroty

Ještě něco jsme domluvili – uděláme zase nějaké vánoční setkání, asi začátkem prosince, musíme najít hezké místo a snad se tam zase potkáme napříč všemi komunitami a celou republikou. Ještě vymyslet, zda tam vůbec chceme mít prezentace nebo jenom povídat, uvidíme. Brzy vypíšeme, tak se zaregistruj do skupiny ať nic nezmeškáš.

Leave a Reply