Skloňování jmen

AppExchange zná většina zákazníků Salesforce – místo, kde si najdu aplikaci, kterou si můžu rozšířit funkcionalitu. Všechny aplikace tam ale nejsou, spoustu z nich mají partneři pouze u sebe případně u konkrétních zákazníků.

Z toho co jsem viděl kolem sebe, tak existuje následující:

Postupně bych ten seznam řešení od partnerů chtěl rozšiřovat, jak se mi podaří získávat podrobnosti. Pokud máte vyvinuté něco, co se dá znovu použít, tak dejte prosím vědět.

Skloňování jmen

Chce to tak půlka organizací, se kterými dělám – aby se jim samo vyskloňovalo jméno člověka a pak to mohli používat v mailingu.

Existuje služba, která zvládá skloňování – do 10 jmen denně je zdarma, za 150Kč/měsíčně pak 150 jmen denně. I s těmi 10 jmény denně se dá žít, pokud neimportujete nová data.

Napsal jsem tedy jednoduchou službu, kterou si můžete nainstalovat a začít používat.

Služba není připravena na hromadný import záznamů ke skloňování (není bulkifikovaná), což vám v běžném použití vadit nebude a mimo něj si ji musíte případně vypnout.

Jak funguje

Po nainstalování je potřeba vytvořit záznam v Custom Settings, který bude mít jako jméno klíč, který vám vygenerovalo sklonovani-jmen, a jste schopni zde skloňování vypnout.

Po vytvoření/uložení kontaktu nebo leadu, který nemá vyplněný 5. pád, zkusí nejdřív najít kontakt se stejným příjmením, které je vyskloňované, pokud nenajde hledá lead a pokud nenajde ani ten volá službu a nechá si vrátit vyskloňovanou variantu.

Pokud se skloňování nepovede, tak pole Vocative__c zůstane prázdné, nikam nezapisuji, z jakého důvodu se skloňování nepovedlo.

Hromadné skloňování

Pro hromadné skloňování má výše uvedená služba jinou cestu a sice přímého nahrání jmen, ke kterým potom vrátí skloňování. Touto cestou poskytne i lepší cenu za vyskloňované jméno.

Napsat komentář