Integrace s ARES

Nový rok, nová překvapení alespoň pro část z mých zákazníků, kteří používali v Salesforce integraci na ARES, která jim umožňovala automaticky tvořit záznamy firem jenom zadáním jejich jména nebo IČ případně je aktualizovat. Historicky balíček s takovou funkcionalitou vytvořil Sprinx, ale po přechodu na Lightning přestal fungovat, takže dalšími dobráky byli AspectWorks Solitea Seyfor. Nicméně od nového roku nám ARES přešel na novou adresu a balíček přestal fungovat a protože Seyfor mezitím rozpustil Salesforce tým, tak tuhle drobnou změnu nemá kdo zapracovat.

Smolík klienti, zadávejte to ručně, zaplaťte si integraci na Merk nebo řekněte partnerovi, aby vám to naprogramoval, což je otázka desítek tisíc.

A pak jsem trochu přibrzdil a uvědomil si, že flow přineslo spoustu novinek a External Services je jedna z nich. O jedno línější ráno později a boom, ukázkové flow, které může pomoci.

Ukázkové flow

Ufff

Vypadá to horší než to ve skutečnosti je. První rozhodnutí jenom řeší, zda jde o existující záznam a v tom případě se vydá větví vlevo a přiřadí její IČO do proměnné. Pokud se na tlačítko kliknulo z pohledu tak vyskočí obrazovka s polem pro zadání čísla následně ho přiřadí do stejné proměnné.

Další rozhodnutí – máme k dispozici IČ a pokud ano, tak jdeme volat webovou službu. Tohle je překvapivě snadné v dnešní době. Ano, zahrnuje to potenciálně několik kroků, protože nejdřív se musí vytvořit Named Credentials, které v případě ARES jsou prázdné (anonymní přístup) ale v případě jiných webů tam může být autentikace. Další krok je vytvoření vlastního volání, kde člověk specifikuje konkrétní adresu, její parametry a jak vypadá odpověď. Tohle všechno má ARES hezky popsané v dokumentaci případně přímo ve Swaggeru, kde je vidět celá struktura.

HTTP Callout specifikace

A pak už je jenom kontrola zda hledání dopadlo úspěšně (návratový kód 200) a pokud ne ukážeme uživateli chybu. Pokud ano tak zase kontroluji zda jde o aktualizaci firmy nebo tvorbu nové a máme konec.

Poslední detail je tvorba tlačítek, kde pro aktualizaci je možné použít akci, pro tvorbu – protože ji voláme z listview – musíme vytvořit tlačítko s URL flow a za něj je přidán parametr retURL, který určuje, kam má být uživatel přesměrovaný po skončení flow. Přidat tlačítka do listview a na page layout a je hotovo.

Celé se to dá zkomplikovat hledáním podle dalších parametrů, od toho jsou jiné metody.

Salesforce nám ty věci v dnešní době hodně zjednodušuje a činnosti, které dřív byly vyhrazeny programátorům najednou může dělat každý. Takže si nainstaluj tohle ukázkové flow a hraj si a upravuj podle svých potřeb.

Leave a Reply