Zaujalo v poslední době

Rovnám si tak v hlavě, jaké projekty mě v poslední době zaujaly a zjišťuji, že jsou celkem roztříštěné po různých oblastech. U všech ale pořád mohu říct, že se mi líbí a že pravděpodobně přesahují standard v konkrétní oblasti.

Kurz tvůrčího psaní, René Nekuda

René NekudaEmailový kurz nazvaný „Jak napsat knihu„, který trvá 100 dní. Každý den jeden email, který by vás měl posunout v úrovni psaní a dotlačit k tomu, abyste po 100 dnech měli připravenou knihu k vydání.

Mě se to nepovedlo, v podstatě hned na začátku jsem to vzdal, ale všechny emaily si schovával a snad se k nim jednou vrátím – přetavit zážitky z Austrálie, Nového Zélandu, Afriky nebo Peru do jedné velké knížky plné fotek mě láká. Zajímavé je, že emaily jsou relativně neutrální, doplněné o články, které již vyšly na webu, a hlavně – jsou povětšinou neuvěřitelně krátké. Krátké a přitom trefné, snadné následování.

Pokud přemýšlíte o zlepšení psaní, jděte do toho.

WhiteBerry

WhiteBerry logoPřístroje BlackBerry se postupně rozšiřují mezi lidem (přestože někteří příliš nechápou jejich přínosy), RIM se navíc snaží dostat kam to jde a tak Express verzi nabízí zdarma. Jakkoliv vše vypadá snadno, vlastní instalace a rozpohybování infrastruktury prý není úplně nejsnadnější, opravit některé chyby je pak opravdu nesnadné.

Právě tady nastupuje společnost Whitesoft se svým řešením WhiteBerry, aneb hostujte BlackBerry server a plaťte malý měsíční paušál za jistotu, že vše funguje.

Službu jsem prakticky využil u jednoho zákazníka – pořídil zatím jediný přístroj na zkoušku, instalace serveru lokálně by znamenala výrazné náklady na server i služby, takto jsme měli vše zprovozněno během pár hodin. Vstřícnost dodavatele neuvěřitelná, zákazník ultra spokojený.

Tungle.me

Tungle.me logoTungle.me používám už pěkně dlouho, ale pravděpodobně díky jeho nízké známosti zatím naprosto pasivně. Jde o službu, která synchronizuje kalendář na web, kde je veřejně dostupný (tedy spíš informace o volném čase) a když s vámi lidé plánují schůzku tak rovnou vidí, jak jste na tom. Může tak skončit takové to posílání termínů kdy má kdo čas, což se změní než to druhá strana potvrdí. Nyní stačí poslat odkaz na kalendář a druhá strana v reálném čase vidí, jak mi volný čas ubývá a může mi rovnou naplánovat schůzku přes web. Velice elegantní, ještě na to zákazníky naučit, aby se ani neptali kdy mám volno a rovnou mi plánovali schůzky 🙂

V dubnu tento server zakoupil RIM, tak uvidíme, jaký to bude mít praktický dopad na funkcionalitu a další rozvoj.

Whitestore

Whitestore logoDalší služba od společnosti Whitesoft, která umožňuje zálohování přesunout na bedra jiné firmě. Stačí nainstalovat jednoduchého klienta, nastavit a data se lijí dle nastavených pravidel na externí servery a zálohují se přesně podle potřeb, bez starostí o nákup potřebného hardware nebo výměnu pásek a jejich odnos na zabezpečené místo. Profi verze zvládne také zálohování Lotus Domino, MS Exchange nebo MS SQL serverů.

Cena mi přišla velice rozumná, když si člověk uvědomí, že je to naprosto bez starostí. Také jsem přemýšlel, jak profesionální to opravdu je, ale prý zálohují terabyty dat do Belgie po Austrálii (otázka je, kterou stranou to berou přes zeměkouli) a o řešení projevují zájem i velké firmy, u kterých bych to člověk vůbec nečekal. Prakticky ovšem zatím nevyzkoušeno (narozdíl od mozy, které používám pro soukromé účely).

Lotus Notes Univerzita

TCL DigiTrade logoTCL DigiTrade pořádá pravidelné akce zaměřené na oblast Lotusu a spolupráce lidí, letos ale vypadá, že se rozhodli pro trochu větší a souvislejší krok a vyhlásili akci nazvanou Lotus Notes Univerzita. Cílem akce pak je v pravidelných intervalech pořádat jednodenní školení pro administrátory, kde jednotlivá témata spolu vytvoří kompletní vzdělávací plán pro LN administrátory ve firmách.

Když si člověk vezme, že oficiální školení od IBM trvá od tří dnů výš, které jsou v kuse, tak myšlenka věnovat jednou za 3 měsíce jeden den vzdělávání mi zní jako dobrá věc. Jeden den se ve firmě snadno obhájí a navíc to člověk případně umožní vyrazit pouze na ta témata, která ho opravdu zajímají a kde potřebuje pomoc.

1 komentář

Leave a Reply