V čem katalogizovat fotografie?

Nějak se mi množí fotografie, na disku se jich válí už neuvěřitelná spousta a něco okolo 9 tisíc fotografií z Austrálie tomu také moc nepomohlo. Jejich rozdělení podle toho odkud jsou je sice hezké, ale nějak mám pocit, že by to mohlo být ještě lepší – mít u nich uvedeno kdo na nich je, přesné místo, případně jaká akce je vidět. K tomu by člověk ale potřeboval něco na jejich katalogizování.

Nástrojů okolo, které se chlubí, jak skvěle to zvládají, je sice spousta, ale kdo to má všechno zkoušet. A tak se ptám vás – jaké programy používáte, nebo jak vůbec ty svoje fotografie řadíte vy, co je pro vás důležité, jak v nich potom vyhledáváte a opravdu ve finále všechny ty věci, které jste k fotografii zadali, použijete, nebo máte pocit skvěle vytvořeného archivu, který ale vůbec ve finále nepoužíváte a byla to zbytečná práce?

1 komentáře

  1. @7 I ty vtipálku 🙂
    Ale jinak kdo chcete na fotkách rozpoznat obličeje, tak doporučuji Picasu od Google. Teď na té webové spustili rozpoznávání tváří, nevím kam ty tagy ukládá, ale rozpoznává dobře – jednak rozpozná tvář i tam, kde ji skoro nevidím (takové ty rozmazané v pozadí) a hlavně se dost trefuje s jejich spojováním dohromady, takže to jde celkem rychle.

Leave a Reply