Steve Jobs, Walter Isaacson

Obálka knihy Steve Jobs, Walter Isaacson Oficiální životopis Steva Jobse je snad nejtlustší kniha, kterou jsem kdy četl. Ani Robinson tuším nebyl tak tlustý. I to byl důvod, že jsem ji dlouho odkládal a raději přečetl všechny tenčí, které jsem měl v zásobě. A pak jsem se do ní pustil a během několika večerů ji přelouskal.

Skvělé čtení, zajímavé informace a krásná vzpomínka na historii. Někteří na český překlad nadávají, mě nevadil. Jiné nezajímá historie Apple I/II nebo Lisa a tak napíšou vlastní knihu o cestě Apple k mobilům. Ta vypadá taky dobře.

Apple nemám a dostal jsem se k nim prakticky jenom v Austrálii. Nadšení to nebylo, používat to šlo. Vím, že Jobs dělal skvělé prezentace a začal jsem se snažit je dělat podobně. Nikdy jsem na nich ale netrávil týdny laděním k dokonalosti – dost možná i proto, že to moje publikum bylo řádově menší.

Po přečtení knížky jsem ale vysloveně dostal chuť si něco od toho Apple pořídit. Zní to jako čistá radost používat ty věci a celá kniha je neuvěřitelně motivační. Současně se asi nějaký masochista ve mně probudil a říkal si, jaké by to bylo pod ním pracovat. Věděl kam chce dojít, neuvěřitelně motivoval (jak jinak si vysvětlit, že lidi za 2 dny udělali to, co věděli, že musí trvat 3 měsíce?), přivlastňoval si nápady, měl černobílé vidění (byli jste buď skvělí nebo na hovno a toto se mohlo rychle změnit), dbal na detaily (o které se v ostatních firmách nikdo na jeho úrovni nezajímá a většinou se o ně nezajímá vůbec nikdo), nebál se spláchnout věci a začít od začátku, … Zní to skvěle, dost na nervy, ale mít občas možnost udělat stejné kroky jako on, by bylo skvělé.

Takže krásné čtení, doporučuji.

Kde koupit?

V angličtině na Amazonu (papír, Kindle) nebo v češtině třeba na bux.cz.

Leave a Reply