Novinky ze světa SharePointu v září

První novinka sice nesouvisí se SharePointem ale spíš s PowerPointem, ale to vůbec nevadí. Laboratoře Microsoftu vydaly malinké rozšíření pro PowerPoint, které vylepší způsob prezentace, aby lidé měli lepší představu o tom co je čeká – tedy ten styl „tell them what you’ll tell them, then tell them, then tell them what you told them“. Na videích to vypadá hodně pěkně, v praxi jsem to ještě nevyzkoušel, hlavně proto, že mám většinu slidů udělanou tak, že postupně zobrazují informace, což bohužel tady nejde (a je to relativně logické).

Hláška měsíce zní „Pokud to nejde udělat pomocí SharePoint Designeru pak to nestojí za to“. Ten článek až tak zajímavý není (recenze knížky), ale hláška je to dobrá.

Bamboo Nation začíná být můj nejoblíbenější server, vydávají kopu návodů a taky placených produktů, které (alespoň mi zatím přijde) umí snad úplně všechno. Mají třeba sérii Best practices, kde psali o vhodnosti vynutit Check out, jak na verzování dokumentů, jak přidat událost do SharePoint kalendáře pomocí emailu, vytvořit jednoduchý dashboard pomocí Google Analytics, tipy na používání kalendáře či zdroje, které s tím pomohou. A poslední je zatím o tom, jak ze SharePointu snadno a rychle stvořit skvělé projektové místo.

SharePoint sám o sobě podporuje tvorbu dotazníků, joed vymyslel složitější příklad s nějakými podmínkami a kusem programování. A k tomu navazuje díl o tom, jak odpovědi vyexportovat do Excelu.

S programováním souvisí i využití XSLT pro zobrazení více detailů na stránce vyhledávání. Asi se to XSLT opravdu budu muset naučit.

Pokud máte problém s uploadem velkých souborů na Windows 2008 tak mám pro vás odpověď.

Bezpečnost je fenomén, ale SharePoint sám o sobě nějak neumožňuje ukázat, kdo má kam přístup. Takže na to někdo vyvinul speciální nástroj.

Prezentace Get Great Requirements se dá použít i pro jiné systémy a fakt se mi líbila. Stejně jako článek o skrytých přínosech komunity, souhlasím asi se vším.

SharePoint a InfoPath by měla být mocná kombinace – podle některých by to dokonce mohlo postačovat spoustě firem k řešení jejich vnitrofiremní komunikace. Praktická ukázka předvádí, jak to krásně funguje.

Na co jsem zatím nepřišel je, jak zvětšit políčka, ve kterých se zadávají informace. Tak jsem alespoň našel jeden tip, kde to dělají pomocí JavaScriptu – trochu mě polila hrůza.

Zajímavě vypadá začínající seriál o Business Inteligence – jsem celkem zvědav, jak to pojede dál.

A pokud hledáte jak začít se SharePointem, tak můžete zkusit i DVD se 7,5 hodinami školení. Cena činí relativně rozumných 195$.

Logy, logy, logy – jejich množství je možná jeden z problémů, proč člověk neví kde začít. Joel dal dohromady jejich seznam, snad pomůže.

1 komentář

Leave a Reply