Tak tento měsíc jsem našel několik hezkých nových zdrojů o SharePointu. Prvním je stránka AllTop (taková trochu obdoba PlanetLotus, ale sami si vybírají koho přidají a prý na to mají složitý algoritmus, aby vybrali pouze ty nejlepší) a druhým SharePoint Magazine. Na něm je hlavně zajímavý nový seriál jak dostat ze SharePointu maximum – k čemu to slouží, co nasadit, protože to mívá úspěch, a čemu se naopak vyhnout. Zatím jsou venku dva díly a vypadá to dobře. S tím částečně souvisí i WhitePaper Jak více zapojit SharePoint, který je kraťoulinký, přináší pár zajímavých myšlenek a ještě nějaké odkazy, které zní také zajímavě.
Ukázkový checklist pro akceptaci nasazení – to zní zajímavě. Moc bodů to nemá, takže si člověk může myslet, že jsou to opravdu ty důležité.
Jak spustit workflow při změně pole. Zní to jednoduše, ale co se mi moc líbilo je fakt, že úplně stejně jsme to v zásadě vždycky řešili v LN 🙂 A jak zajistit, aby byli uživatelé na úkol upozorňování každý den? No přeci to workflow vždycky na den pozdržíme – to mě dostalo.
Metadata se vytváří hrozně snadno (stejně jako v jiných produktech). Na co si dávat pozor, abychom to s nimi nepřehnali a byly k něčemu?
Vyhledávání všechny smutky zahání. Když jsem byl před časem na Microsoftu na nějaké prezentaci tak se chlubili, že na každé řešení mají jeden produkt, pokud jich je víc tak zůstává jenom jeden. Postupně zjistíte, že to není až tak pravda – ať už se jedná o nástroje pro reportování (SQL Reporting Services, BI v rámci MOSS nebo Performance Point Server) ani pro vyhledávání (Search Server, Search Server Express a zase MOSS). Produkty nejsou samozřejmě stejné a jeden článek srovnává právě nástroje pro vyhledávání. Ještě tak najít stejné srovnání pro ty reportovací nástroje, to by byla krása.
Přemýšlíte na co se ptát zájemců o práci konzultanta SharePointu při pohovorech? Nebo byste se spíš raději o té technologii něco dozvěděli a považujete za zajímavé znát odpovědi na takovéto otázky? Ať je to jak chce, tak seznam 78 otázek je tu a dělejte si s ním co chcete.
Pokud si chcete vyzkoušet Communication Server tak Microsoft ve spolupráci s Unisysem rozjel možnost jeho vyzkoušení na dálku. A pokud si chcete vyzkoušet SharePoint tak je tu něco podobného.