Novinky ze světa Lotusu v červenci

Tak a dost bylo měsíčníků. To je asi nejdůležitější informace, rozhodl jsem se, že toto je poslední díl v této podobě. Do budoucna tuto oblast budu sledovat i nadále (byť možná s menší intenzitou) a novinky přímo zveřejňovat na podstránce o Lotusu případně přímo prostřednictvím Google Readeru.

Nicméně zpět k měsíčníku a co se v červenci událo. Elguji Software oznámila svůj nový produkt a do rodiny IdeaJamLinkJam tak přibyl IQJam. Reklamní masáž před oznámením byla solidní, ale zajímavé hlavně je, že tento produkt pro svůj běh vyžaduje Lotus Domino 8.5.1 (ano, vyjde až někdy v říjnu).

Bruce (ano, ten zodpovědný za IQJam) také uvažuje o vytvoření virtuální skupiny business partnerů, kde by mohli sdílet své znalosti a diskutovat o různých problémech. Zní zajímavě.

IBM oznámila dostupnost LinkedIn widgetu, který zpřístupní v sidebaru informace z tohoto serveru. Zatím jsem viděl spíše kritiku realizace.

Pro vývojáře

Tim Davis začal vydávat sérii zajímavých triků a hned ten první mě zaujal – jak zamezit uživatelům, aby měnili styl písma (na webu). A další články jsou také zajímavé.

XPages sem, XPages tam – vznikl na to nový blog, „školka“ co vše se pro to naučit i tipy na výkonnost a správu paměti.

Ve vlastnostech databáze se dá nastavit, aby se v ní neobnovovaly index pohledů. K čemu je to dobré a co to přinese?

Pro administrátory

Pokud upgradujete a přemýšlíte, jak snížit čas výpadku serveru, tak tenhle článek je přesně pro vás. A pokud navíc upgradujete z 6.5 na 8.5 tak nezapomeňte nainstalovat nějaké fixy.

Backup je závažné téma, tak pokud se chcete inspirovat programy, které používají ostatní, tak můžete.

V českých LN nám opět nefungují elektronické podpisy (díky důslednému překladu) a tak Petr Kunc nabízí opravu celé věci.

EasySync nefunguje s databázemi s ODS 51, pozor na to.

Leave a Reply