A je to tady zase, pravidelný měsíčník. Tentokráte je těch věcí nějak moc, před prázdninami se zjevně všichni rozhodli publikovat o stošest.
Lotus Symposium se konalo na začátku června a věřím, že bylo úspěšné. K dispozici jsou i prezentace pro ty, kteří se neúčastnili.
David Marko na základě dostupných informací spekuluje o tom, co bude v příštích verzích Lotus Notes (a 8.5.1 by snad mohla být již v srpnu). Zároveň se objevil plán na podporu současných verzí.
IBM tlačí Lotus Traveler jak jen to jde, bude už přímo předinstalován na Nokiiích E72.
Vzniká nám také nový server o produktech Lotus a jeho cílem není nic menšího, než postupně dát dohromady komunitu okolo těchto produktů a (snad) pořádat konference technicky zaměřené, aby si na své přišli i vývojáři a administrátoři. V mezičase pročtěte články, některé opravdu stojí za to, úroveň je (dle mého) vysoká.
Martin Hansgut napsal jednoduchý návod pro uživatele, jak si nastavit Lotus Notes pro příjem emailů pomocí POP3, tak třeba se vám to bude hodit.
Ben z Genii Software se léta věnuje produktu pro práci s RT poli, ale nyní to povýšil dál a uvedl produkt, který zajišťuje, aby odeslaný email vypadal u všech příjemců stejně hezky. Pro IBM BP partnery ho navíc nabízí zdarma. Alan Lepofsky zase pro změnu nabízí zdarma licence Socialtextu až pro 50 uživatelů. A IBM zase nabízí zdarma WebSphere Application Server pro vývojáře.
Pro ty co mají rádi sidebar ve verzi 8, tak je tu pro něj další aplikace – kalkulačka.
Lotus Connections také jede – existuje o nich papírová knížka (papírová, chápete?) a vyšel článek o tom, jak náročné je jejich nasazení v organizaci.
A pokud chcete vidět opravdu úžasnou aplikaci pro Lotus Notes, tak si najděte chvíli času, kochejte se a pak se zeptejte svého doktora, zda by mu něco takového nepomohlo.
Pro vývojáře
XPages – je to tu zase. Peter se rozhodl napsat takovou sérii článků, co se mu na tom líbí a co ne a krásné je, jak se články postupně vyvíjejí a stávají se pozitivnějšími a pozitivnějšími. A když už jsme u nich – víte jak přidat nezlomitelnou mezeru (v HTML pomocí &nbsp)?
Kdo z vás věděl o NotesAgent.SavedData, kam si můžete ukládat co potřebujete?
Seskupování dokumentů v paměti – přesně jak se píše v článku, vždycky jsem to řešil tříděným pohledem či složkou, ale tohle je asi lepší.
Vnitřní a vnější okraje – všimli jste si, že je možné je nastavovat jinak? A víte jaké jsou rozdíly?
Pokud chcete vyvíjet plug-iny do Notesů, tak je neinstalujte do standardních cest – jsou moc dlouhé.
Sdílené akce a skrytý návrh – občas to nejde spolu dohromady.
Pro administrátory
Domino zjevně občas může posílat poštu na A záznam místo MX záznamu. Řešení je prosté – vyprázdnit cache.
Krásné řešení na SSO mezi servery používající web konfiguraci a Internet Sites konfiguraci – prostě ten SSO dokument zkopírujte 🙂
Ideální upgrade na verzi 8.5 zdaleka není pouze o instalaci, ale i o využití nových možností – hodně se mi ten seznam líbí, pouze to chce víc od všech, kteří to používají (ale zase to víc nabízí).
ID Vault a co je na něm skvělého a co špatného. Já bych snad pouze doplnil, že prý nefunguje pro ID s dlouhými klíči.
Na závěr omezení používané paměti na Windows 64bit.