Konec roku se přiblížil – kalendáře, dárky, charita

a je na čase vymýšlet zase nějaké dárky pod stromeček a podobné hloupůstky.

Stejně jako každý rok i letos budu vyrábět kalendáře velikosti A3, tentokrát s tématikou Peru. Cena se pohybuje do 500,- a obsahují tentokrát 13 fotografií (titulní strana + 12 měsíců), které považuji za nejlepší. Kdyby někdo chtěl, tak mu jsem schopen udělat i kalendáře s tématikou Austrálie, Afriky nebo Nového Zélandu. A pokud někdo shání jenom tip, kde si udělat ty svoje, tak mohu doporučit MůjKalendář.cz.

Logo Bastard Dalším tipem na dárky může být tričko s nějakým vtipným popiskem, kde jsme dlouhodobě spokojeni s tričky Bastard. Letos mají těch vzorů zase o něco víc, kromě triček mají i mikiny nebo spodní prádlo, které bývá tradičně nejvtipnější. Nová řada Self nahrazuje ulítlé obrázky něčím na pohled trochu serióznějším, ale díky své velikosti přes celé tričko to vypadá zase hodně dobře 😉 Pokud se bojíte výběru velikosti tak nemusíte, umožňují je vyměňovat.

Logo Slevomat Ze slevových serverů zareagoval jako první Slevomat, který rozeslal email o tom, jak se přes něj budou v prosinci skvěle nakupovat dárky, protože na poukazech není ani název serveru ani částka, takže je to ideální dárek. Jenom čekám, kdy stejný email přijde i od dalších slevových serverů, protože jsou si všechny podobné jako vejce vejci. Jsem dost zvědavý, zda se struktura nabídek změní a bude na nich něco hodnotného, nebo všichni darujeme svým blízkým nějaký zážitek (masáž, večeři v restauraci, kosmetiku, v nejlepším pobyt v nějakém hotýlku).

Logo H2Omaniaks Pořád je také možné nakupovat za velice slušné ceny výrobky společnosti Hannah. Stejně jako loni (a tuším předloni) i letos jsme dohodli super ceny, které by podle všeho měly být nejnižší na celém českém internetu. Ke každé objednávce navíc přibalujeme zdarma Beef Jerky od našeho nového partnera. A pokud si nevyberete nic z toho co máme v super nabídce, tak pořád můžete využít akce 25% z plných cen na Hannah webu.

Logo Pomocné tlapky Konec roku je také poslední šance, jak si snížit daně. Vždycky se na konci roku upozorňovalo na potřebu platit své stavební spoření, ale to už letos asi nebude tolik v kurzu. Možnost odečíst ze svého daňového základu maximálně 10% darovaných na dobročinné účely ale zůstává a je tak snadnou možností jak někoho podpořit a ještě na tom trochu ušetřit. Zatímco v září podporuji charity: water, při zúčtování na konci roku míří mé peníze již tradičně k Pomocným tlapkám. Ty se starají o výcvik asistenčních psů, kteří pomáhají hlavně vozíčkářům. Když jsem na vlastní oči viděl, co se jsou schopni všechno naučit, tak jsem moc nechápal – je za tím spousta práce, která je následně oceněna a má smysl. Narozdíl od vodicích psů pro slepce navíc není tento výcvik nijak dotován ze strany státu.

Takže nakupujte, pečte, počítejte daně a užívejte si poslední měsíc tohoto roku.

Leave a Reply