Jak udělat místo na zápisy z porad?

Hele každý týden máme poradu lidí a potřebovali bychom nějak sledovat úkoly z porady, nápady na další poradu, udělat zápis a tak podobně – jde to nějak na tom našem intranetu?

Jde a dokonce velice hezky. Zajímavé na tom je, že začínáš v Outlooku a nikoliv na intranetu. Takže v Outlooku máš naplánovanou opakovanou schůzku s několika lidmi (a stejně tak to můžeš používat pro libovolnou schůzku s více lidmi), klikneš na tlačítko Centrum schůzek a vpravo se objeví nový panel, kde je důležité pouze tlačítko Vytvořit, které vytvoří místo schůzky na tvých osobních stránkách ze zvolené šablony a rovnou tam přidá práva všem účastníkům schůzky. Do schůzky ti potom dá odkaz, abys ho mohl snadno najít.

Plánování schůzky

Tak a je skoro hotovo – když koukneš na intranet, tak tam máš po levé straně seznam datumů, kdy se schůzka koná a v pravé části cíle, účastníky, program a knihovnu dokumentů každé konkrétní schůzky. Teď tam jenom dostat úkoly, to si trochu zaklikáš.

V pravém horní části klikni na Akce webuNastavení webuSeznamy a knihovny webuVytvořit nový obsah a tady, finálně, na Úkoly. Zadej název (asi to budou překvapivě Úkoly a stiskni Vytvořit. A pak ještě kliknout vlevo nahoře na Domovskou stránku, aby jsi se dostal zase na začátek. Zbývá poslední krok – přidat si úkoly na stránku a vyházet to, co nepotřebuješ.

Zase klikneme na Akce webu, ale teď zvolíme Upravit stránku. Smažeš co nechceš (asi účastníky, ty znáš), přesuneš co chceš kam chceš (nejspíš program schůzky doleva nahoru) a ve finále přidáme ty úkoly. Klikneš na Přidat webovou část a v novém okně už bys měl vidět Úkoly (nebo jak jsi si je pojmenoval). Zaškrtneš a jsou tam. Teď už jenom vpravo nahoře kliknout na Ukončit úpravy a máš hotovo.

Centrum schůzek

Leave a Reply