Jak hledat v SharePointu?

Tak to je super, že jsem si na intranet hodil fotku, ale uvidím ji ještě někde? A jak najdu informace o kolegovi?

To všechno samozřejmě jde a navíc je to i jednoduché. V pravém horním rohu je políčko po vyhledávání a vedle něj rozbalovací roletka, na které je standardně napsáno „Všechny weby“.

Políčko pro hledání v SharePointu

Takže do políčka napíšeš jméno člověka, kterého hledáš, v roletce vybereš volbu Osoby a stiskneš Enter nebo klikneš na obrázek lupy. A pak už se jenom těšíš z nalezených kolegů, po kliknutí na jejich jméno se ti zobrazí další informace.

Fajn, a jak se dostanu na informace o mě, nějak rychle, abych se nemusel hledat?

Zase vpravo nahoře, je tam odkaz „Osobní web“, stačí kliknout a už vidíš svoje detaily.

Super, co když nevím koho hledám, ale vím co by měl umět nebo dělat?

Tak tohle hodně závisí na tom, co o sobě ten člověk prozradil. Ale pokud to o sobě prozradil, tak stačí do vyhledávacího okénka zadat co hledáš a najdeš to. Případně pak ve výsledcích hledání kliknout na odkaz Možnosti hledání (vedle vyhledávacího políčka) a tam přesně naklikat co hledáš.

To znamená, že můžu najít i všechny lidi z určité divize?

Správně, prostě zadáš třeba Obchod a ono to najde všechny obchodníky.

A všechny lidi by mi to náhodou vypsat neumělo?

Ty si z toho chceš udělat seznamku nebo proč to potřebuješ? Ale uklidním tě, samozřejmě to umí, stačí do vyhledávání zadat jméno firmy (což mají všichni v emailové adrese) a je to.

Mimochodem když už v tom jsi tak si všimni, že vlevo je možnost filtrace lidí podle oddělení nebo titulů – kdyby ti to snad k něčemu pomohlo.

Krása, ale je tam spousta lidí u kterých jsou špatné informace.

Pokud jsou někde špatné informace (typicky oddělení, nadřízený, telefon, mobil) tak je třeba se dohodnout s administrátory, ti jsou schopni tyto údaje změnit.

Skvělý, na soubory by to náhodou nefungovalo?

No jasně, zadej co hledáš a ono to automaticky prohledá nejenom celý intranet, ale také všechny soubory na síťových discích, veřejné složky Exchange a pár dalších umístění. A ty to všechno uvidíš pohromadě ve výsledcích. A dokonce to dokáže i poznat podobné soubory a ukáže ti je to jenom jednou.

Leave a Reply