Jak používat SharePoint – jak přidat svoji fotku?

Před hodně dlouhou dobou psal Alan Lepofsky na svých stránkách jak používat Lotus Notes a upozorňoval na spoustu drobností, které všichni zkušení znají a uživatelé přemýšlejí, jak je provést.

Když jsem provedl upgrade intranetu tak jsem zjistil, že něco podobného je potřeba stvořit i u nás, aby s tím intranetem lidé uměli pracovat. No a když už to píšu, tak to budu házet i sem, třeba to někomu pomůže.

Díl první je tady – jak přidám na intranet svoji fotku? Není dlouhý, ale to přeci vůbec nevadí.

Jak tedy na přidání fotografie? Otevřete si adresu https://intranet/MySite/_layouts/EditProfile.aspx (doporučuji pro práci použít Internet Explorer, přeci jenom to v něm funguje nejlépe), stiskněte tlačítko Zvolit obrázek, najděte vaši fotografii na disku, stiskněte OK a je to (pokud tlačítko nevidíte tak klikněte na odkaz Domů v levém horním rohu, počkejte až se vytvoří váš osobní web a pak zvolte odkaz Podrobnosti v levém navigačním panelu). Při té příležitosti můžete doplnit své úkoly, kvalifikace, minulé projekty a zájmy (a klidně i ta další políčka). Dopište co potřebujete a stiskněte na vrchu stránky tlačítko Uložit a zavřít.

Poté se přepněte na vašem osobním webu na záložku Profil a zkontrolujte všechny údaje, které jsou tam uvedené – měli byste vidět váš vysokoškolský titul, pobočku, kde pracujete, vaše oddělení, jméno vašeho nadřízeného, telefonní číslo a mobilní telefon.

Leave a Reply