Hraj golf, změň život

Logo akce Hraj golf změň život Golf je u nás pořád vnímán jako sport boháčů a elitářů (narozdíl od zbytku světa, kde je to lidová zábava). Hůl jsem již párkrát v ruce držel a pár míčů také odpálil a když se naskytla akce získat trenéra a vybavení na 3 lekce za směšných 299Kč tak jsem neváhal. Uvrtal jsem do toho ještě pár známých a vyrazili jsme.

Akce Hraj golf, změň život má za cíl rozšířit počet golfistů v České republice a strhnout z tohoto sportu již zmíněno „boháčskou“ nálepku. Důvodem je (zcela určitě mimo jiné) i znovuzařazení golfu mezi olympijské sporty a díky více golfistům i větší šanci na dobré umístění na olympiádě.

Do akce se zapojilo 44 hřišť po celé republice, které za již zmíněných pár korun umožní první seznámení s tímto sportem. Vybrat to správné hřiště je chvilka času, pravděpodobně sáhnete po tom, co je nejblíž vás. Ale je dobré vědět, že někde ty 3 lekce rozvrhnou do 3 týdnů, takže máte čas na samovzdělávání a na určité usazení dovedností, jinde to ale spojí do jedné dlouhé lekce, po které nevíte (pořád) vůbec nic.

Jednotlivé lekce jsou rozvrženy podle témat – dlouhé odpaly, krátká hra, pitching a chipping. K tomu pár informací o golfových pravidlech a vybavení, takže se třeba dozvíte že hole jsou v zásadě všechny stejně dlouhé, protože poměr rukou vůči nohoum je v podstatě konstantní (ženy jsou výjimka). Nebo to, že jamky (dimple) na golfovém míči nejsou pro okrasu, ale prodlužují jeho let a bývá jich na každém míči 300 – 500.

Golfový míček - spočítáte prohlubně?

Tři lekce utekly jako voda, člověk získal základní znalosti a pochopil, že to nestačí. Nejvíc jsem to pochopil po půlroce (zimě), kdy jsem odpaloval a přihlížející chlapík po chvíli koukání prohlásil: „vem si trenéra, hrozně se ničíš“. A tak přemýšlím – je čas opravdu změnit život a začít to hrát? (protože všichni golfisté tvrdí, že pak už není cesty zpět)

1 komentář

Leave a Reply