Expedice Zakázané pásmo

geosumava.cz logo Loni jsme absolvovali krásný výlet po neznámých koutech Šumavy. Ájík s Janou nás vytáhli na Šumavu, kde server GeoŠumava pořádá vycházky po ztracených vesnicích a místech, která zanikla.

Chodili jsme po koutech, kde to dřív žilo, ale dnes jsou tam jenom zbytky domů nebo ani to ne, spíš na základě prohlubní člověk hádá, kde mohlo co stát. Po místech, kam se nesmí, protože jsou v národním parku a tam se prostě mimo značené cesty nechodí. Kolem zbytku železné opony, kde jsme mohli obdivovat zbytky ostnatých drátů, dvířka na průchod nebo příkopy pro krytí pohraničníků.

Železná opona

Do toho povídání o historii, ukázky starých kronik a fotografií i zmínka fíglů, které pohraničníci používali. Třeba o hranici posunuté o 2km do vnitrozemí, člověk přelezl dráty a měl pocit, jak už je v bezpečí, ale před ním byly ještě další 2km, než opravdu byl na druhé straně. Bohužel to netušil.

Pokud tedy hledáte program na víkend neváhejte a rezervujte místa na další akci – koná se 29. 10. a počet míst je omezen. Cena 150Kč za osobu vůbec nebolí.

Míříte-li na Šumavu přes prázdniny zastavte se tam v Pohádkové rezervaci. Představení jsme viděli v Praze a bavili se od začátku do konce (a to je určeno dětem :-)). Stejní lidé, stejná zábava.

Další fotografie

Leave a Reply