Hledá se, …

.. Zn. práce a lidé.

Je to tak, Austrálie je za námi, hory jsme také zvládli a všichni kolem se ptají, kde pracujeme. Nepracujeme, zatím se pořád ještě díváme kolem a hledáme tu pravou práci, která nás bude bavit minimálně stejně dlouho jako ty minulé.

Já přemýšlím o pokračování své kariéry v oboru IT, přičemž bych se rád posunul kousek dál. Tím myslím jak posun mezi technologiemi tak mezi pozicemi. Vím, že nechci být čistým vývojářem nebo administrátorem, ale že bych byl rád, kdyby pozice zahrnovala jak nutnou znalost technologie, tak trochu obchodu (ale nikoliv otevírání dveří ani leštění klik) a řízení lidí. Z pozic, které se nabízejí, se tedy nejblíže jeví pozice projektového vedoucího, kterou bych chtěl ale trochu rozšířit jak k obchodu tak technologii. A u téhle pozice bych se nebál změny technologie. Jakkoliv to pro Lotus může znít smutně, tak bych se rád naučil něco dalšího a začal vidět svět barevněji než jenom barvami IBM. Druhou možností je nějaký ten vedoucí týmu programátorů (což mě asi láká víc než administrace) s tím, že změna technologie je krásná, ale v tomto případě asi výrazně náročnější. Třetí pracovní varianta je pozice technical presale, kde by změna technologie byla opět příjemná, ale byl by nutný čas na její naučení. Stejně tak jsem přemýšlel o tom, pro koho pracovat. Došel jsem k pracovnímu závěru, že strana dodavatele mě pořád láká víc než strana zákazníka. Důvod je jediný – mám strach, že u zákazníka se toho moc neděje a ve finále už těch pár lidí kolem sebe znám tak dobře, že mi lezou na nervy. Možná to tak u zákazníků nevypadá a v tom případě, bych se ani přechodu na druhou stranu „barikády“ nebránil.

Jana zase přemýšlí o pokračování své kariéry v oboru financí, kde je její vzdělání i zkušenosti. Ta má naopak relativně dost jasno v tom, že ji láká přechod od dodavatele (z auditu) na stranu zákazníka. Dívá se po pozicích typu interní auditor, finanční ředitel, hlavní ekonom a další. Pozice, které vyžadují myslícího člověka, který dokáže pracovat bez dozoru. K tomu by bylo fajn mít možnost řídit lidi a využít jazyky (angličtinu, němčinu, základy ruštiny).

A aby to nebylo, že jenom my hledáme práci, tak já hledám vývojáře. Jak tak obcházím různé agentury, tak spousta z nich hledá vývojáře LN, přičemž v současné době vím minimálně o dvou zajímavých pozicích. Jedna je seniorská, člověk bude mít na starosti i konzultace s dalšími vývojáři ve firmě (napříč Evropou); druhá není úplně juniorská, ale ani úplně seniorská. Obě mají společné věci týkající se zaměstnavatelů – nadnárodní společnosti, které vyžadují schopnost komunikace v angličtině. Tak kdybyste o někom věděli nebo sami chtěli změnit místo, dejte vědět, agentury budou určitě nadšené 🙂

1 komentáře

  1. I když jsou ty udaje za rok 2005, tak jsou nejake pohodnocene :o) V lonskem roce vyslo v iDnesu pokracovani a platy tam jsou dvojnasobne :o) Rekl bych ze tato iDnes statistika je jedno velke strileni od boku. Zrejme delano systemem „jedna pani povidala“. jen si nejsem jisty zda ten reditel McKinsey nebral o korunu padesat vic :o)))) (kdyz uz to maji tak presny)

Leave a Reply