Den 54 – Canberra – Sydney

Středa 28. 11. je posledním dnem na čtyřech kolech. Naplánován máme v podstatě jenom přesun do Sydney. Čekají nás alespoň 4 hodiny cesty. V klidu se tedy nasnídáme, zabalíme a jedeme. Cestou si všímáme, že řeka, přes kterou přejíždíme hned za kempem, je tentokráte plná vody, což je oproti minule značný rozdíl.

Cesta nám ubíhá v klidu, dojíždíme až těsně před Sydney, kde si u pumpy dáváme oběd. Koukáme, že mají benzín za 1,3$ a spousta lidí tankuje, ale přijde nám to pěkně drahé a rozhodujeme se počkat do Sydney – tam by to mohlo být levnější.

Projíždíme Sydney a nakonec už jsme na naší staré známé Bondi Junction. Zastavujeme se v knihovně, kde vracíme všechny knížky a rušíme naše členství. Taky jdeme do banky poptat se jak se ruší účet a hlavně reklamovat poplatky, které si myslíme, že nám naúčtovali neoprávněně. Potom už vzhůru k Míše, u které můžeme těch pár dní do našeho odjezdu bydlet.

Díky navigaci a Míšině popisu najdeme její  byt v pohodě. Míša je nějaká nastydlá, a navíc jsme jí probudili, ale stejně se nám pak nedaří ji zahnat do postele a vydatně nám asistuje při stěhování věcí z auta a jeho uklízení. Mezitím toho samozřejmě taky spoustu napovídáme. Navíc všichni svorně obdivujeme Mýšin byteček, který vypadá ve srovnání s tím co jsme kdy předtím viděli, jako byt. Bodejť by taky ne, když ho má pronajatý někdo tak pořádkumilovný jako Míša. Když tedy budete potřebovat odstranit mnohaletou plíseň z koupelny, tak dejte vědět, Míša vám poradí. Po zkušenostech z Austrálie je prý odborník. Nebo jí to na chvíli pronajměte a ona to i sama odstraní 🙂

Když už jsme skoro na odjezdu, musíme totiž vrátit auto, tak přicházejí Míšini potenciální nový nájemníci. Přišli se podívat, kam by se případně měli nastěhovat. Všichni se vzájemně představujeme a přijde nám všem legrační, že čtou náš blog, Míšu potkali náhodou v internetkavárně, kde zrovna zadávala inzerát na pronájem, a tak se s ní dali do řeči a nakonec ještě navíc zjistili, že je to opravdu ona Míša, o které už četli na našem blogu než sem přijeli. Svět je prostě ve skutečnosti hrozně malý.

Nakonec se nám přeci jen podaří Míšu zanechat její návštěvě a vyrážíme vrátit auto. Není to tedy zas tak jednoduché, protože se musíme po pár metrech otočit a vrátit zpět pro účtenku za olej, aby nám ho majitel auta proplatil. Ale pak už vzhůru do cíle, přes Harbour Bridge, aby se Hanka projela i po téhle velké Sydneyovské atrakci. Musíme taky dotankovat plnou nádrž. Cenou benzínu jsme ale trochu překvapeni, 1,45$ za litr jsme opravdu nečekali. Jak kdybychom se vrátili do středu Austrálie. Auto vracíme bez problémů, chvíli kecáme s Dirkem, a pak už hurá vlakem domů, kde dlouho do noci kecáme s Míšou a obdivujeme novou reklamu v televizi. Schválně na ní koukněte, opravdu se nám hodně líbila.

Najeto kilometrů dnes: 358

Najeto kilometrů od počátku cesty: 16 028

Leave a Reply