Den 52 – Gunnedah – Yass

Pondělí 26. 11. je další z těch přejezdových dnů. Čeká nás něco okolo 700km, což je skoro celý den, zvláště pokud se budeme chtít cestou někde zastavit. Cesta je zajímavá, u spousty vesnic jsou ohromné cedule s planetami. Ze začátku se názvy planet mění, ale když se po chvilce opět objeví Uran, tak jsme trochu zmatení. Ve finále v jednom informačním centru zjišťujeme, co to znamená. Jedná se přirozeně o popularizaci regionu, takže v jednom městečku je hvězdárna a od ní spočítali že jednotlivé vesnice jsou v určitém poměry stejně vzdálené jako planety naší sluneční soustavy, takže každé vesnici přiřadili tu, která jí odpovídá. Inu, proč ne.

Cesta ubíhá rychle, dojíždíme až do DubboUkaž na mapě, kde je čas na oběd. Jak se ukazuje, místo pro grilování steaků jako stvořené. Gril je relativně čistý, ale časem se začínají objevovat naše staré známé – mouchy. A to tak že hodně, ani je nezvládáme odhánět z jídla, obličejů a celého těla. Jakmile se jídlo dodělá, tak se přesouváme na sluníčko, kde ještě před chvílí jedna rodinka spokojeně jedla a my doufáme, že my se taky v pohodě najíme. Mouchám se ale viditelně líbíme, takže velíme k rychlému ústupu do auta, kde vymlátíme ty, které do něj vlezly s námi, a pak už máme klid na jídlo. Hurá, stejky jsou totiž výborné, až se nám z toho dělajé boule za ušima.

Po vydatném obědě už hurá dál, až do Yassu, což je kousek od Canberry a budeme tam dneska spát. Paní na recepci nebyla moc nadšená když jsem se rozhodoval mezi místem s elektřinou a bez, rozdíl byl pro ní směšných 6$ (2$/osoba), pro mě naprosto nepochopitelných 6$, když elektřiny spotřebujeme stejně v jednom jako ve třech. Takže nakonec bez elektriky, stejně ji na nic vlastně nepotřebujeme.

Užíváme si zase koupel a Jana se pouští do psaní deníku. Skluz máme takový, že bychom potřebovali tak čtyři dny volna, abychom to všechno dopsali, ale vzdát se nám to nechce, když už jsme vydrželi až doteď. Holky odmítají večeři, prý jsou ještě plné steaků od oběda, a tak je to dneska holt jenom na mně. A pak už hurá do hajan.

Najeto kilometrů dnes: 657

Najeto kilometrů od počátku cesty: 15 901

1 komentáře

Leave a Reply