Cyklistické batohy

Po letech se mi pomalu, ale jistě, zničil batoh na kolo. Rozedraný na všech stranách, přemýšlím, kdy se urvou popruhy a bude po něm.

Batoh Deuter Speedlite20, zdroj: outdoor-equip.com Začal jsem se tedy dívat po internetu, kde pořídit nějaký nový vhodný, jaké vlastně existují a zda by se mi mohl nějaký líbit. Po chvíli jsme nabyl dojmu, že obchodů je sice všude spousta, ale najít v nich něco rozumného je makačka.

Přeci jenom cyklistický batoh mi nepřijde jako úplně obyčejný batoh. Ze zkušenosti vím, že je fajn když nepromokne. Zároveň by měl mít vypolstrovanější záda, protože je s nimi v kontaktu přeci jenom víc než normální batohy a navíc v jiných polohách (jsem víc předkloněn než když jdu). Na camel bag jsem si pořád ještě nezvykl a preferuji lahev v držáku, ale na delší vyjížďky postupně měním návyky – do vaku se toho pití vejde o pár litrů víc. I když je to pak o to těžší. A konečně hmotnost – každých pár gramů je cítit takže pokud bude o kousek lehčí tak jenom dobře.

Nakonec jsem narazil na stránky, které mají celou speciální kategorii pro cyklobatohy a na výběr jich mají opravdu hodně (alespoň na můj vkus).

Srdce technika zaplesalo, třídit je možné podle několika kritérií a vybrat ten správný batoh je tak otázkou chvilky. Zastavil jsem se pouze u ceny – kategorie nad 20 000,- mě zarazila, při pomyšlení na pořízení batůžku za bratru 25 000,- mě trochu zamrazilo, přestože jsou prý certifikované i jako páteřáky.

Chvíle klikání a mám jasno. Cyklo batohy Deuter se jeví jako dobrá volba. Teď se jenom uvidí, jak rychle bude ten vybraný doma a zda opravdu sedne na ty záda tak, jak bych potřeboval. Člověku se uleví, když najde to co hledal.

1 komentáře

  1. Tak to já už přes rok pokukuji po cyklobatohu. Zatím ho zas tak urgentně nepotřebuji, takže jsem jen oťukávala terén. Můj problém je ve velikosti – mám jeden malý batůžek, kam se vejde právě jen ten vak na vodu nebo pak vak o něco větší, jehož problém je, že má těžiště dost nízko a není to na kole moc pohodlné. Takže hledám kompromis. Na rozdíl od tebe já jdu, co se pití týče, opačným směrem. Minimálně tedy na silničním kole-čím méně toho na zádech mám, tím lépe. Takže mé supr lehké kolo je vždy rázem o dvě 1,5 l láhve těžší a kapsičky na dresu málem praskají ve švech. Co se týče polstrování, tak by mě zajímaly zkušenosti s pocením-jezdím hlavně v teplých dnech a tak mi nějaké jó velké polstrování přijde spíš na závadu, nebo jak je to s odvětráváním? A co bych ještě preferovala – víc menších kapsiček než jedna velká – dá se lépe rozložit váha a vše je navrchu. Případně ještě systém, že vnější „úložné prostory“ se dají odepnout a zůstane z toho vlastně jen ten malý baťůžek na vak. Tu stránku s přehledem batohů ráda proklikám 🙂

Leave a Reply