Chci provizi

Možnost nakoupit (nejen na internetu) o kousek levněji láká asi nejenom mě. Porovnávače cen, kreditní karta Citilife, která vrací 2 % ze zaplacené částky, affiliate odkazy a teď i servery, které vrací část peněz z každého nákupu.

Affiliate odkazy

Když jsem dřív chtěl nakoupit něco dražšího, tak jsem se díval, zda server nenabízí affiliate program. Mnohé ho nabízely a tak jsem se zaregistroval, napsal článek a doufal, že někdo z vás přes moje odkazy nakoupí.

Takže pokud chcete koupit trička Bastard, převést peníze pomocí TransferWise, vydražit na Aukru, pořídit hosting u Českého hostingu, najít levnou pojistku u Honzovy pojistky nebo získat fotografii z fotobanky Pixmac, budu rád, když nakoupíte přes tyto odkazy.

Vracení peněz pro každého

Taková cesta není pro každého, navíc je dost pracná a velmi pomalá. Už jenom díky tomu, že peníze se vyplácí až od určité částky.

Našly se ale služby, které to vzali ve velkém a o tu provizi se s vámi rádi podělí. Vratné peníze, Plná peněženkaRefundo fungují všechny vlastně stejně.

Zaregistrujete se, vyberete v jejich katalogu obchod, kde chcete nakoupit, přejdete na něj, nakoupíte a provize je vaše.

Za registraci nic nedáte, naopak u všech za ní dostanete pár peněz. Dalších pár peněz vám připíší za instalaci aplikace do prohlížeče, která vám hlídá, zda v daném eshopu je možné získat provizi. Což je super, protože si to nemusíte pamatovat nebo vždy hledat, ale prostě vám na eshopu vyskočí hláška, ať nezapomenete, že máte nárok na cashback. Tím také zjistíte, že vlastně všechny výše uvedené služby nabízí provizi na těch samých serverech a většinou i ve stejné výši. Takže je vlastně skoro jedno, kde se zaregistrujete.

Peníze získáváte také za doporučení dalších lidí a v tomhle je Refundo možná o kousek lepší než ostatní – můžete dát přímo odkaz na příslušný eshop a kdokoliv, kdo na něj klikne, vám přinese peníze.

A konečně všechny ty servery nabízejí slevové kupony. Tady už se nabídka liší, nejvíc jich podle všeho nabízí Plná peněženka, což je sice fajn, ale důležité je, aby tam byl ten kupon, který využijete.

Když nasbíráte dost peněz, tak si je můžete nechat vyplatit na účet a radovat se, jak jste ušetřili. Pravdou je, že provozovatelé eshopů z toho nejsou úplně nadšeni, protože je to stojí peníze, které by normálně neplatili. No, uvidíme, kdy zdraží.

2 komentáře

 1. Ahoj Martine,
  děkuji za pěkně zpracovaný článek a zmínku http://www.plnapenezenka.cz. Vážím si toho.

  Mám jen 3 komentáře nebo spíše dotazy:

  1. PlnaPenezenka nabízí možnost získat odměny za nákupy známých, odkaz najdeš u každého obchodu, např.: https://www.plnapenezenka.cz/obchody/mall-cz
  Odkaz vypadá takto: https://www.plnapenezenka.cz/penize-zpet/21352/mall-cz/
  To je služba, kterou nabízíme více než půl roku. Pokud jsem to správně pochopil, zmiňoval jsi, že tuhle službu nabízí pouze konkurence. Je možné článek aktualizovat?

  2. Zmiňuješ, že provozovatelé eshopů z cashbacku nejsou úplně nadšeni. Je tu určitá skupina shopů, která se cashbacku vyhýbá (podobně jako některé shopy nemusí televizní reklamu nebo třeba zbožové srovnávače). Jak to konkrétně myslíš? Z jakých dat vycházíš, že provozovatelé eshopů nejsou z cashbacku nadšeni?

  3. Správně zmiňuješ, že řada věcí je u cashback portálů podobných. Nevšiml jsem si v článku zmínky velké odlišnosti, kterou je výplatní minimum. Na http://www.plnapenezenka.cz jsme první, kdo začal nabízet výplatu získaných peněz kdykoliv už od 1 Kč.

Leave a Reply