Květnové novinky ze světa Lotusu

Skoro to vypadá, že se v květnu moc nestalo. Objevila se beta verze 8.5.1 (jedna z novinek je třeba roamující workspace, hurá), IBM nám slevnila nějaké licence (do začátku srpna), OpenNTF snad nabral nový dech a pokud se chcete podívat na nějaké video, tak koukněte na povídání o Lotus Symphony – co vše ti Čínani neumějí.

První firmy migrují z Lotus Notes na Google Apps a nechávají za sebou spoustu otázek – proč, co jim to přineslo, opravdu se Lotusu zbavily úplně?

V tichosti taky skončil NSF2DB2 – tedy možnost ukládat data z LN do DB2. Podpora pro stávající verze pořád existuje a bude existovat, ale další vývoj je zastaven, problémy jsou prý hlavně s výkonností.

O konci Domino.Doc už se také ví, článek o rozdílech mezi Domino.Doc a Quickrem vám pomůže se zorientovat, zda by vám Quickr nestačil. A s tím trochu souvisí i zdroj informací o Quickru.

Lotus Foundations už je na trhu také chvíli, ale minimálně v Česku jsem o něm moc neslyšel. Kompletní marketingový balík jeho rozšíření možná trochu pomůže.

A nezapomeňte – Lotus Symposium je již zítra.

Pro vývojáře

Ed Brill publikoval článek, proč jsou LN vývojáři produktivnější než ostatní. Článek je krátký, ale diskuze dlouhá, nejdříve nudná (všichni souhlasí) až přijde komentář od Nathana, který je dle mého překvapivě pravdivý.

Pokud máte spoustu času, tak si přečtěte jak návrh pohledů ovlivňuje velikost a výkon databáze.

Myšlenka databáze vyvinuté za jeden den, kdy spolupracuje spousta lidí, zní fantasticky. Napadne vás nějaké zadání, abychom to zkusili v praxi?

Pokud vám při práci občas mizejí RT pole, tak možná je na vině překlad z MIME.

Přemýšleli jste někdy o implementaci tagů v LN databázi? Řešení existuje.

Jake Howlett, zkušený to vývojář, není úplně nadšen z XPages, je to pro něj něco totálně nového. Pravdou je, že sám jsem si na to také ještě nestihnul sáhnout.

Spojení telefonní ústředny a Lotus Domino pomocí Twilio.com – zní to fantasticky.

Pro administrátory

Internet Explorer 8 má, překvapivě, vliv na Sametime i Notesy. Jak jinak než negativní 🙂

Spojení s Eclipse mimo jiné přineslo fakt, že název záložky emailu neodpovídá názvu databáze, což je trochu škoda 🙁

A opět nějaké to testování DAOSu – ohromné úspory, největší jeho nevýhodou prý je, že se všichni budou ptát proč se nesadil až tak pozdě, když už dávno mohlo být na discích spousta místa.

Poslední informace – právě dnes by se měla objevit Gold verze produktu nsfRewind pro zálohu databází na úrovně změn polí. Funkcionalita zní zajímavě, otázkou je, kdo něco takého použije.

1 komentář

Leave a Reply