Al Cafetero

Nestává se mi to často, ale tady se stalo. Mám za sebou tři návštěvy, což prý profesionálové musí mít, než napíší recenzi o konkrétním podniku. Pokaždém jsem si dal něco jiného a pokaždé byl nadšen.

Mám pocit, že poprvé jsem o Al Cafeteru slyšel už neuvěřitelně dávno ve spojení s ochutnávkou čokolády (ve skutečnosti to nejspíš bylo tak před půl rokem). Pak jsem si někde přečetl recenzi a nakonec po dlouhé době konečně dorazil osobně, abych je z nejrůznějších důvodů navštívil v následujícím měsíci ještě několikrát.

Malá útulná rodinná nekuřácká kavárnička – tak sami sebe titulují na jejich stránkách. Musím souhlasit se vším.

Interiér Al Cafetero, source: alcafetero.cz

Dohromady asi šest stolků (plus předzahrádka, ale tam to ztrácí kouzlo). Vkusně zařízené, nepřeplácané a přitom zaplněné, pokud máte štěstí nebo jste si předem rezervovali místo můžete se rozvalit i na pohovkách.

Rodinná – muž (Karel) a žena (Antónia), při mé první návštěvě ještě maminka jednoho z nich. Jak kdyby měli role rozdělené – Karel běhá po place a dělá kávu, Antónia zařizuje pokrmy a ví o kávě i čaji ještě více detailů. Nevtíraví, s neuvěřitelnou snahou pochopit co chcete i když to ani sami nevíte a občas až moc pokorní, víc razance by jim dle mého neškodilo.

Nekuřácká. Tady není co dodat, zakouřené prostory nemám rád, tady je prostor zaplněn pouze WiFi sítí dostupnou zdarma takže můžete i v klidu chvilku pracovat.

Kavárnička. Ano, káva je jedním z hlavních položek na lístku, z různých oblastí a různým stylem připravená. Na jednu věc se ale musíte připravit vy – cukr vám nedají, protože prý kazí chuť a je pak úplně jedno, co vám uvaří. Když budete škemrat tak dostanete možná mléko. Ale když budete tvrdí, tak dostanete i ten cukr. V každém případě to zkuste bez něj, je to úplně jiný zážitek. Já tak zkusil čokoládu, ze začátku hrůza, ale na konci … skvělé.

Kromě kávy mají i čaje, vína, rumy, čokolády, výborná jídla po celý den a ještě lepší zákusky včetně domácího štrůdlu. Bohužel zrovna došel. U jídel ale poznáte, že jde o kavárnu – nemají tady nic velkého, spíš drobnosti a snídaně, které ovšem připravují celý den. Ta vajíčka se slaninou a čerstvou bagetou – pořád na ně nemohu zapomenout.

A když už jste konečně naprosto naplnění všemi těmi dobrotami, tak se projdete okolo stěn, vyberete nějakou tu kávu, čaj nebo hrneček domů a už se těšíte, kdy se budete moci zase vrátit. Tedy alespoň já už se nemohu dočkat, až budu mít zase důvod pro návštěvu.

1 komentáře

Leave a Reply