3. setkání Salesforce Prague User Group – o user adoption

Fantastické, do nadpisu se mi povedlo dostat celé jedno české slovíčko. Bohužel o lepším překladu nevím, wikipedia také mlčí a motivace uživatelů se mi nelíbí.

User adoption is a situation in which users adopt a system that works to fill a specific need. They transfer from an old system and adopt a system that is newer, better, faster, more comprehensive, and altogether more efficient. (tvrdí článek od Tallyfy)

V každém případě je tahle věc dost zásadní při libovolné implementaci, pokud se neudělá dobře tak používání nového systému vázne. A co si budeme povídat, když se dívám na svoje implementace, tak dobrá půlka z nich tak nějak vyšuměla, protože je uživatelé prostě nikdy nezačali pořádně používat. Nebo možná nevyšuměla, ale nejsou z nich nadšení zákazníci, kteří každý den přemýšlejí k čemu dalšímu by systém použili a co by do něj mohli převést.

Proč? Buď potřebovali ještě víc proškolit, systém nepřinášel dostatečně silné benefity, byla to otrava navíc, další spoustu důvodů si určitě domyslíte sami.

Na třetí setkání user groupy se mi podařilo sehnat slušnou skvadru lidí. Mám tam dohodnuté prezentující z velkých (opravdu velkých), středních i v podstatě malých firem. A jsem zvědav, jaké skvělé tipy uslyším. Sám budu povídat o Trailheadu a Trailmixech, jak do toho zkusit dostat gamifikaci, jak se mohou uživatel porovnávat, jak jim můžete plánovat co si mají nastudovat. User adoption se totiž podle mého nedá sledovat jenom přes četnost přihlašování či množství vytvořených záznamů, tak jak to dělají ty standardní user adoption reporty v Salesforce.

Pokud i vás toto téma trápí, tak doražte 3. 10. od 17 hodin do Impact Hubu na Smíchově. Samozřejmě se ale předtím zaregistrujte, místo je tentokrát dost limitované.

Leave a Reply