Povídka o lupiči

Připravili jsme si pro vás jednu povídku s úkolem. Tentokráte se ovšem nic nevyhrává, ale na odpovědi jsme stejně zvědaví, prý by o vás měly něco vypovídat 🙂 Takže přečíst a do komentářů napsat vaši odpověď na otázku, která je na konci.

Manželský pár žil v domě u řeky. Každý den jezdil manžel do práce, kde ho čekala důležitá práce. Pracoval tvrdě a občas dlouho do noci a přijížděl domů pozdě v noci. Čas od času zůstal v práci přes noc. Jeho žena nepracovala a byla v domácnosti.

Jednoho večera manžel zavolal své ženě a řekl jí, že je zavalen prací a nepřijede ten večer domů, přespí v práci. Trochu se kvůli tomu pohádali a žena mu řekla, že se cítí opravdu osamnělá a že je to nefér, jak málo času s ní tráví. On jí ovšem odpověděl, že ví jak tvrdě musí pracovat a že to dělá kvůli ní.

Krátce poté co dotelefonovali zavolal domů kamarád a chtěl mluvit s mužem. Žena mu řekla, že manžel je v práci a jak osamnělá a nešťastná se cítí. Kamarád ji pozval na večeři a protože bylo ještě světlo a bydlel na druhém břehu řeky, tak se žena rozhodla tam dojít pěšky. Trochu se bála, když šla přes most, protože v okolí bylo hlášeno několik případů přepadení. Naštěstí dorazila do kamarádova domu v pořádku.

Dali si večeři a povídali dlouho do noci, jedna věc navazovala na druhou až nakonec skončili v posteli. Probudila se uprostřed noci a cítila se provinile kvůli tomu co se stalo, protože manžela pořád milovala. Probudila kamaráda a prosila ho, aby ji doprovodil domů. Napůl rozespalý jí odpověděl, že je pozdě a že jí doprovodí ráno. Jakkoliv prosila, nic ho nepřesvědčilo.

Nakonec se rozhodla zariskovat a jít domů sama. Bála se ovšem jít přes most a vzpomněla si, že kousek od kamarádova domu je domek převozníka, který vozil lidi přes řeku předtím, než se postavil most. Rozhodla se převozníka zeptat, zda by ji nepřevezl přes řeku, a tak našla jeho domek a zaklepala na dveře, které se po chvíli otevřely. Poté co si poslechnul její prosbu, tak jí odpověděl, že ji rád převeze, ale bude chtít zaplatit. Bohužel neměla tolik peněz, takže mu řekla, že zbytek mu bude schopna zaplatit až ji převeze, což převozník odmítl.

Cítila se natolik provinilá, že se rozhodla nevracet do kamarádova domu, ale přejít přes most domů. Bohužel, jak přecházela most, tak ji přepadl uprchlý vězeň a zabil ji.

Otázka je jednoduchá – seřaďte všechny osoby podle toho, jak si myslíte že nesou vinu. Od té, která za smrt může nejvíc až po tu, která za ni může nejméně. Celkem je potřeba seřadit pět osob – manžela, manželku, kamaráda, převozníka a zloděje. Odpovědi schválně pište do komentářů, vysvětlení přineseme za týden.

1 komentáře

  1. 1. manžel – proč se vůbec ženil, když pak stejně zůstával v práci, proč se kamarádí s někým, s kým je mu žena zahýbá, a proč si bral takovou hloupou husu, která mu zahýbá s jeho kamarádem a ještě pak budí v noci převozníka.
    2. kamarád – co je to za kamaráda, který využije příležitosti, aby se vyspal s manželkou svého přítele, a ani ji pak nevyprovodí nebo aspoň nezavolá taxíka.
    3. manželka – jestli se vdala proto, že manžel vydělá dost peněz a pak se diví, že se cítí osamělá, spí s jeho „kamarádem“, v noci budí převozníka místo toho, aby si zavolala taxík (že by byl převozník o tolik levnější?), no nezabili by ste ji?
    4. převozník, který je asi tak drahý, že se vyplatilo vedle přívozu postavit most a i přesto se ten převozník uživí? Když ho probudí uprostřed noci nějakou ženská, která se údajně přejít most a nemá ani na zaplacení přívozu, to bude nejspíš nějaká zlodějka nebo prostitutka. Být takovým podezřelým převozníkem, poslal bych ji do háje, zavolal policisty (nebo třeba kamaráda uprchlého z vězení).
    5. uprchlý zločinec – třeba dělal jen svou práci (a přitom uspokojoval své osobní potřeby). Vždyť to je úplný chudák, který nic jiného neumí, takoví jsou odjakživa nevinní. Uprchl pouze proto, aby dokázal svou nevinu a určitě jí nechtěl ublížit, to byla přece nešťastná náhoda … 😉

Leave a Reply