Připojeni!

Tak a jsme připojeni k internetu. Poté co jsme zakoupili notebook tak jsme přemýšleli, jak se připojit na internet. Možností je v Austrálii sice relativně hodně, zvláště v Sydney, nicméně když to člověk srovná s Českem tak jsme tam snad o kousek dál. Hodně rozvinutý je tady broadband, trochu méně různé formy bezdrátového připojení, které pro nás připadalo v úvahu. Nicméně bezdrátová připojení jsou výrazně dražší než ta drátová a ještě ke všemu mají celkem dost výrazně omezená data. Což je vůbec zajímavé, protože i broadband je tady celkem dost datově omezený, takže různé IPTV a podobné technologie se asi ani tady netěší moc oblibě.

Nicméně po měsíci přemýšlení, zda opravdu internet doma potřebujeme nebo ne, jsme se rozhodli, zakoupili speciální modem (jasně že na eBay, která se tady začala dost propagovat a má i reklamy v televizi) a aktivovali připojení od Unwired. Na to, že to je bezdrátové, se přes to kupodivu dá i relativně rozumně telefonovat, což je super.

No a co je ještě zajímavé v této souvislosti, tak Australská vláda se rozhodla podpořit rozvoj internetu v Austrálii a podle všeho zadotuje soukromou firmu Optus, aby něco hezkého vymyslela. Tím zasadila trochu ránu pod pás ex-státní firmě Telstra, která si na to dělala také zálusk. No a podle všeho jsou z toho trochu smutní i lidé mimo velká města, protože ti by měli být pokrytí pouze nějakou formou bezdrátového internetu, kdežto ve městech budou výrazně rychlejší dráty. Nicméně i ty „rychlé“ dráty by měly být o něco pomalejší než je v dnešní době možné.

Leave a Reply