Lotus Connections – to by jeden brečel

Lotus Connections už psal i Petr Kunc. Další skvělý produkt v portfoliu IBM. Podle všeho možná ještě lepší než Sametime Real-Time Collaboration Gateway.

Jak už to tak ale bývá, každá dobrá zpráva musí být následována tou špatnou. Tahle je možná ještě horší, než u RTC, kde vyšlo najevo, že člověk musí mít nainstalovánu WebSphere, DB2 a spoustu dalších hloupostí, aby to spustil.

U Lotus Connections to podle informací od Chrise Millera vypadá pro změnu tak, že nebude podporován Domino LDAP, ale napojit to půjde pouze na Active Directory 2003 (o kterém IBM tvrdí, že to není LDAP) a IBM Tivoli Directory Integrator. To by jeden brečel, naštěstí to snad ještě zvládnout naimplementovat v závěrečných testech ;-(

1 komentář

  1. No jasně že je důležité, jestli to půjde snadno nainstalovat a dobře spravovat. Bohužel, pokud se dobře dívám okolo, tak tento pocit většina partnerů z WAS nemá.
    Ale jinak u těch Lotus Connections je hlavně důležité to, že asi nepůjde použít LDAP z Domina – to je přeci špatně, ne? Instalovat mezi Domino a Connections ještě Tivoli Directory Server už je trochu opičárna

Leave a Reply