Vyžádejte si výkaz zdravotní péče

Duben je ideální měsíc, kdy si ve své pojišťovně vyžádat výpis vykázané zdravotní péče za uplynulý rok – konečně ho totiž mají kompletní.

Logo izip Netuším jak ostatní pojišťovny, ale VZP k tomu má svůj portál izip, který byl pořádně proprán v médiích, ale k tomuto je dobrý. Když už si člověk vzpomene na přihlašovací údaje tak na pár kliknutí zažádá a pak už jenom čeká, až se mu přehled vygeneruje. Naštěstí o tom přijde za pár minut email, takže není třeba hlídat.

Je to zajímavé čtení, zjistíte, kdo všechno za vás od pojišťovny dostává peníze a kolik ta zdravotní péče vlastně stojí. Také můžete porovnat, že u různých doktorů platíte za ta samá vyšetření různě.

Takže takové vyšetření kloubů u novorozence je u jednoho specialisty jedna položka, druhý si k tomu přirazí ještě položky „Cílené vyšetření ortopedem“ a „Ošetření dítěte do 6 let“ a hned má o 350,- za každou návštěvu víc. Krása.

Nebo to, že váš obvoďák dostává za každou hlavu 53,- měsíčně – pokud tam nechodíte, protože z něj nejste nadšeni, tak je otázkou, jestli ho alespoň nezměnit na někoho sympatického.

Nesrovnalosti

Na  samém konci formuláře je tabulka pro hlášení nesrovnalostí. Pokud se vám něco nezdá, tak to pojišťovně můžete nahlásit a ona vše prověří.

Zkusili jsme to a už to asi opakovat nebudeme. Pojišťovna sice k doktorce poslala revizního pracovníka, aby vše prověřil, ale pak nám poslala dopis, ve kterém se konstatuje

šetřením bylo zjištěno, že vykázaná péče odpovídá záznamům ve zdravotnické dokumentaci. Pokud se jedná o trvzení proti tvrzení nemá možnost vzniklou situaci objektivizovat a pokud s tím nesouhlasíte, tak se můžete obrátit na orgány činné v trestním řízení nebo Českou lékařskou komoru, do jejíž kompetence patří řešení problémů týkající se lékařské etiky.

Zkrátka a prostě, zkontrolovali jsme to, sedělo to a pokud tvrdíte opak tak se suďte, nám je to vlastně jedno.

Mě vlastně taky, prostě se posunu k jinému lékaři, který si nebude vykazovat nesmysly. Nebo vlastně co, péče je u nás bezplatná, celý to zacvaká pojišťovna, tak se příště s tím doktorem dohodneme, že pojedeme napůl, no ne?

Leave a Reply