Poblij se

Logo babyklubu Plaváček Je to měsíc, co jsme se vrátili z naší dovolené, už jsme se stihli dát dohromady a zarezervovat si pobyt v dalším termínu. Dovolená, která byla fyzicky neskutečně únavná, protože odpočívat přeci můžeme doma. Současně dovolená, která byla neskutečně super.

Pod vodu

Týdenní dovolená s Plaváčkem, kterou jsme strávili dvakrát denně v bazénu, potom si dali saunu, masáž a večer kecali. Vlastně se toho při pohledu do programu moc nedělo, ale ve finále jsme neměli zbytečnou chvilku a celý den pěkně odsýpal.

Je to jiné, než jsme zvyklí z jiných plavání. Věc první – plave se ve slané vodě (což není až taková rarita). Měl jsem z toho strach (sůl v očích), ale bylo to neskutečně příjemné. A jiné to začalo být po vylezení z bazénu. Žádné „hlavně ze sebe omyjte sůl“, ale naopak – nechejte ji působit.

Věc druhá – je doporučeno plavat bez plavek, protože je to příjemnější a jste blíž vodě. A bylo to super.

Věc třetí – prckové (i dospělí) se potápějí většinu času a neřeší se žádné signály a podobné hlouposti. Prckové mají reflex, takže se nenalokají a byli zvyklí se ve vodě válet posledních pár měsíců. Tohle je pak trochu těžší při návratu do běžné plavací lekce, kde se potápění hrozně řeší, děti se polévají a postupně zvykají, rodiče se bojí dítě ponořit a dítě je pak vystresované spíš z nich než z vody – tam si uvědomíte, jak neskutečně nutné jsou klidné pohyby. Pod vodou díte totiž vydrží v klidu pět vteřin, takže kam spěchat? Jenom pro představu, pět vteřin je na začátku neskutečně dlouhý čas – pracovní den vám přijde kratší.  

Věc čtvrtá – blití je vítáno, prcek se tak čistí od všech nepříjemností, které zažil a je to normální. Opět velký rozdíl oproti „normálnímu“ plavání, kde si do bazénu nesmíte skoro ani uprdnou (vzduch).

Pod vodou se dá být hrozně mnoha způsoby

Zpívánky

Večer jsou pro děti připravené zpívánky. Moc se mi to nezdálo, Nikča má být touhle dobou už v posteli, navíc ji tam ještě rozhicují a ona nebude chtít jít spát.

Musel jsem rychle opravit svůj názor, neboť se jednalo o skvěle strávenou hodinku zpíváním a hraním, které děti příjemně dounavilo a pobavilo. Pro nás to ale současně znamená, že nejoblíbenější písničkou už není Bublina, ale zpíváme pořád a pořád Jdou dva velbloudi.

Zpívánky

Šlápni na něj

Pro dospělé pokračoval program většinou od devíti večer a měli jsme toho také dost. To ale nebyl problém – spávat se chodilo „rychle“, což znamená, že si vsugerujete, že budete spát deset hodin a když vás po čtyřech probudí budík, tak jste krásně vyspaní.

Byla partnerská voda, při které musíte začít trochu věřit ve věci mezi nebem a zemí. Jak se nám normálně Kryštof okolo desáté budí, tak tady asi poznal, že máme jinou zábavu a spal až do jedenácti, kdy jsme vylezli ze sauny a ještě si chvilku odpočinuli.

Nikdy bych také nevěřil, že může být neuvěřitelně příjemné si v klidu ležet na dně bazénu, když na vás druhý stojí (abyste tam vydrželi). A ono to bylo opravdu fajn, to musíte někdy vyzkoušet.

Pro dospělé bylo připraveno jeden den i odpolední plavání pod názvem Kraul jinak. O kraul vůbec nešlo, kromě posledních pěti minut. Plavali jsme a potápěli se, metali kotouly a dělali další vylomeniny, které jsme už prostě dělat zapomněli. Úžasné vypláchnutí hlavy od všech starostí.

Jste jiní?

Máte pocit, že jste trochu jiní než je ten hlavní proud? Říká vám něco šátkování (které prý děláme špatně, protože „přeci používejte selský rozum“), látkové plenky, bezplenková metoda, kbelíčky, aromaterapie, tarotové karty, chůze naboso nebo létání miminek?

Tady zjistíte, že nejste žádní exoti, protožepotkáte ještě větší.

V aromaterapii nevěřím, nicméně když jsme vybírali olejové esence pro přidání do masážních olejů, tak jsme si záhadně zvolili ty, které se zrovna hodily.

Tarotu také nevěřím, stejně jako horoskopům, ale světe div se, každá karta, kterou jsem si vytáhl, dávala smysl. Zjevně to někdo opravdu dobře napsal, abych se v tom vždy našel. A když jsem tahal společnou kartu pro celý pobyt, tak jsem vytáhl nepopsanou, aby si tam každý mohl dosadit co chce – doteď se nikomu jinému nic takového (prý) nepovedlo.

Létání miminek? Jsou výzkumy, které tvrdí jak je to životu nebezpečné a děti to nemohou přežít (odkazy na většinu článků), a pak je tu praxe, která prokazuje opak a dochází prý k pozitivním výsledkům stejně jako u Vojtovy metody. Narozdíl od Vojtovky se ale při létání miminka smějí. Nicméně pozor – není létání jako létání, to klasické letadlo, co se s dětmi nejčastěji dělá, je prý opravdu nebezpečné.

Masáž, při které vás nejen namasírují, ale ještě přesně odhalí vaše vztahy s rodiči a případné problémy, které kde jsou. To jste asi také nevěděli, že problémy rodičů se ukládají dětem do zad a v levé polovině je otisknutá matka a v pravé otec, co? Já také ne, ale to co povídala, si nemohla nikde přečíst ani říkat natolik univerzálně, aby se v tom každý našel.

Cesta domů

Pak byl najednou konec a my vyrazili domů. Po okreskách si to točili sem a tam, obdivovali opuštěné úžasné statky a v klidu dojeli domů.

Tam začalo další čištění – zvracení v patnácti minutových intervalech celou noc, horečka, průjem. Praktik říká „bacil vás bacil“, to něco mezi nebem a zemí říká je to normální, dostáváte ze sebe všechny svoje problémy, které jste si nahromadili a nebyli schopni dosud dostat ven.

Bylo to super a jedeme zase. Pokud nemáte děti tak nevadí, dělají i kurzy pro dospělé. Pokud se vody bojíte, tak tady vás naučí se jí nebát, takže neváhejte a pojeďte to také zkusit.

1 komentáře

  1. To se mi na tom líbilo – kdo chtěl jenom plavat tak plaval a tyhle hlouposti kolem ani nepotkal. A kdo chtěl, tak potkal i ty věci kolem, které trochu otevíraly oči jiným směrem, než jsme normálně zvyklí koukat.

Leave a Reply