Odborná konference – ano či ne?

IBM konečně prozradila, že i letos bude IBM Lotus Symposium a už je možné se i registrovat. Formát bude letos jiný než předchozí roky, ale jedna věc už je jasná asi všem dopředu – odborná konference to bude jenom těžko, na obdobu ILUGu čekáte naprosto zbytečně.

Když o tom tak přemýšlím, nevím zda je to dobře či špatně, zda někoho ty opravdu odborné konference zajímají. Dozvědět se jak přesně to funguje s těmi xPages, DAOSem, vývojem nad Eclipse – vyzkoušet si to, klást dotěrné a přímé dotazy a odjíždět s tím, že jsem se dozvěděl něco nového, co mě opravdu obohatilo a co můžu ve své praxi použít.

Nebo také z druhé strany – nemít jednou za rok něco takového velkého, ale v pravidelných intervalech se potkat s administrátory/vývojáři od jiných zákazníků, pokecat co koho trápí, jak co vyřešil a co ho v poslední době zaujalo. Zkrátka a prostě udělat si takovou obdobu třeba OpenCoffee. A hlavně – nečekat, že budu pasivně sedět a informace se mi přesunou do hlavy, jde spíš o to být aktivní a pokecat s dalšími.

Tak jak to vidíte – klikněte na rychlou odpověď v anketě nebo komentujte, třeba nám z toho něco vyjde. Nebo to zůstane bez komentářů a bude jasné, že si každý chce žít na svém písečku a dozvídat se novinky nepotřebuje 🙂

BlueBoard.cz

1 komentář

  1. Celkem pravidelně se účastním Lotus Café v Brně. Jsem moc rád, že tato akce vznikla. A věřím, že se bude nadále konat. Možná by v ČR vedle WUG a GUG mohla vzniknout i LUG ???

Leave a Reply