Nový blog, nové možnosti

Hurá, pokud tohle vidíte, tak migrace blogu proběhla v pořádku a vše funguje (snad) tak jak má. A možná by stálo za to podělit se s vámi, co vám ta změna přinese.

Přemýšlím, přemýšlím, srovnávám starou a novou podobu a …. už to mám – v pravém horním rohu vidíte poslední komentáře, takže hned víte, kde někdo něco dopsal a můžete dopsat také něco. A s tím souvisí i zvláštní RSS kanál pro komentáře, takže vám mohou chodit přímo do čtečky a nemusíte se obtěžovat návštěvami. A konečně – pokud čtete článek přímo v detailu (nikoliv tedy na titulní stránce) tak přímo vidíte komentáře a můžete rovnou i dopsat nový, což je krok vpřed oproti staré verzi. Také by konečně měly sedět počty komentářů v hlavičce článků, což se teď moc nedělo 🙁

Další bod – vidíte počet příspěvků u každé kategorie (fakt nevím, k čemu vám to bude), ale je zajímavé vidět, že o Austrálii píšeme opravdu hodně.

Běžný RSS kanál – pokud jste přešli na můj doporučený (nebo naopak nic neměnili) tak vidíte, že na konci každého příspěvku se teď zobrazuje spousta voleb – poslat emailem, Add to del.icio.us, Digg this!, Share on Facebook, Stuble It!, outside.in, Discuss on Newsvine a to je asi vše. Přiznám se, že o některých těch službách jsem slyšel, ale sám je nepoužívám, takže si nechám poradit, jestli to mám všechno zrušit nebo něco z toho nechat na místě a případně jak to seřadit za sebou.

Také umím přidat ke každému příspěvku informaci, kde jsme ho psali, ale vzhledem k tomu, jak je to zatím nudné (Praha nebo Sydney, u pár příspěvků Brno a Vídeň) tak to nechám jak to je a možná to zapnu až budeme cestovat?

Další věc, která tak nesouvisí s blogem samotným, ale došlo k ní v poslední době – pro publikování fotek jsme začali používat Picasa a ten umožňuje vložit animovanou galerii přímo do stránek. Takže jsme je vložili a navíc se zkusíme dokopat k tomu, abychom u fotek vyplňovali (alespoň občas) komentáře, co to je. Komentáře jsou přirozeně vidět při promítání (naštěstí se to dá vypnout – najeďte na animaci a druhý obrázek zleva ve spodní liště to zařídí). A když na fotku kliknete, tak se otevře v novém okně, kde k ní můžete přidat komentář. Fíha.

A pak už je jenom spousta výhod pro nás – možnost automatického publikování příspěvku někdy v budoucnu, zamčení diskuze buď automaticky po uplynutí určité doby nebo ručně, lepší správa všech komentářů no a určitě najdeme postupem času ještě něco, necháme se překvapit.

Zkrátka a prostě, žádný velký hit to asi v současné době nepřineslo, ale uvidíme co to udělá do budoucna.

1 komentář

Leave a Reply