Novinky ze světa SharePointu za prosinec

A je tu prosincové a současně poslední shrnutí novinek ze světa SharePointu. Už nyní vím, že při cestování po Zélandu na další díly čas nebude a po návratu uvidím, zda se k němu vrátím. Tak užívejte prosincový update, spousta věcí mi mluví z duše (a nikoliv pouze ve spojení se SharePointem).

Asi nejdelší článek je o úspěšných implementacích MOSS, zda je to pouze pověst nebo může být i realita. Když to člověk čte, tak si říká – ano, ano, taky ano. Rychle něco vyšvihnout jde rychle, uživatele si to získá, ale jak se nenaplánuje budoucnost, tak to pak je těžké. Stejně jako myšlenka, že se to lidé bez zkušeností při implementaci naučí – technicky ano, ale otázkou je, zda to pojmou ideově. No a školení lidí je asi bez komentáře. Na to navazuje krásný článek o tom, co vám uživatelé neřeknou, že by od intranetu chtěli.

Teď když víte všechna slabá místa tak je nejvyšší čas se zaregistrovat na webcast, který proběhne 29. 1., o tom, jak implementuje Microsoft. To by mohlo být celkem zajímavé.

Pro ty co používají pro návrh workflow SharePoint Designer tak se objevil prográmek, který doplňuje řadu aktivit, typicky těch pokročilejších (nahraj na FTP, pošli email, spusť jiné workflow).

Povídání o nutnosti aktualizace programového jádra také není úplně špatné, možná to jsou pro spoustu lidí základy, ale nový člověk o nich netuší.

Poslední článek má nadějný název, ale bohužel nevysvětluje pozadí – aneb proč nejde workflow, vytvořené pomocí SharePoint Designera, snadno kopírovat z jednoho seznamu do druhého (což znamená i z testu do ostrého prostředí). Článek vysvětlí proč to technicky nejde, ale co důvodem k tomu už ne – že by špatný návrh technologie?

A to je vše, užijte si těch pár zajímavostí a hodně štěstí se SharePointem.

Leave a Reply