Kurzy vaření kávy

Psaní našich zážitků z Austrálie mělo dle všeho úspěch a pár článků boduje i ve vyhledávačích. Konkrétně zahájení kurzu vaření kávy. Nedávno se mě tedy někdo zeptal, zda nevím o nějaké škole v Česku či na Slovensku, já si řekl, že určitě nějaké musí existovat a schválně strávil chvilku hledáním. A poté byl trochu v šoku. Zatímco v Austrálii jich byla spousta, tady člověk hledá obtížně.

Latte art

Takže pokud se chcete naučit vařit kávu, tak máte v Česku v podstatě jenom dvě nebo tři možnosti (alespoň co jsem našel).

První je pouze pro zákazníky společnosti Espresso. Ti jsou dokonce přímo školícím centrem Lavazza, ale školí jenom vlastní zákazníky, což mi přijde dost škoda.

Druhá je Škola baristy, která nabízí několik lekcí od vlastního vaření přes zdobení pomocí Latte art až po ochutnávání kávy dalšími přísadami. Každá lekce trvá jeden den (což se může zdát málo, ale myslím, že to stačí, zvláště když je vás v kurzu maximálně 6) a cena je možná trochu vyšší, než by člověk čekal. Zas na druhou stranu, pokud je vás opravdu maximálně 6 a je tam spousta praxe, tak spotřebujete dost surovin a ono se to nezdá, ale nejsou nejlevnější.

Do třetice jsem našel společnost Škola kávy, které sice asi nemají nejhezčí stránky, ale jinak nabízí v podstatě to samé co předchozí škola ve větších skupinkách, ale za výrazně nižší cenu.

Takže teď už víte kam vyrazit a pokud máte další tipy, tak sem s nimi.

1 komentáře

Leave a Reply