Kam vyrazit na výlet? Bludne skaly

Půlka prázdnin za vámi a už určitě nevíte, kam vyrazit na další výlet. Vyražte do Polska, do Bludných skalUkaž na mapě.

V Polsku jsem snad nikdy nebyl, přitom máme chalupu relativně kousek od hranic. Když jsme tuhle koukali co za těmi hranicemi je vlastně zajímavého, tak jsem si všimli právě tohoto místa.

Průlezy v Bludných skalách

Adršpach asi znáte – krásné skalní město, kde je příjemně i v tom největším horku, a navíc tam je jezero v nejvyšší nadmořské výšce v Evropě, které nikdy nezamrzá. Tedy doufám, že to pořád tvrdí, před dlouhými lety to tvrdili.

V Polsku je to skoro to samé, akorát o třídu lepší. Není to tak rozlezlé po okolí a o to lepší průlezy skalami si užijete. Když po hodině vylezete z toho bludiště, kde se dá jít jenom jedinou cestou, tak budete překvapeni, že jste se vlastně motali na území přibližně 500 x 500 metrů.

Na místo můžete dojet autem, jako správní mastňáci. Něco za to zaplatíte a navíc jsou určené hodiny, kdy se jezdí tam a kdy zpátky. Nebo vyrazíte pěšky, na výběr jsou dvě trasy, přičemž jedna začíná po rovině a druhá stoupáním do kopce. Jejich konec je přirozené opačný – ta co šla po rovině prudce stoupá, ta stoupavá jde v klidu po rovince. Před samotným vstupem jsou stánky s občerstvením, takže hlady neumřete v každém případě.

Pokud nevíte kudy kam a čas od času do Orlických hor zamíříte, tak vyražte i kousek za hranice. Stojí to za to a osobně bych tam vyrazil raději než do Adršpachu.

2 komentáře

  1. A když už tam pojedete, tak se určitě zastavte hned v prvním městě za hranicemi na čerstvě udělané pstruhy. My byli hned v té první „pstruzárně“ u hlavní cesty a fantasticky jsme si pochutnali.

Leave a Reply