Datové schránky – trápí vás?

Datové schránky logo Bude to reklama, nebude to reklama, no uvidíme.

datových schránkách jste snad slyšeli už úplně všichni, ať už v dobrém či horším. Ani nemám v úmyslu o tom nějak polemizovat, přestože se mi ohromný projekt za pravděpodobně několik milionů, který se testuje za provozu, moc líbí 🙂

Spíš by mě zajímalo, jak tuto záležitost vidí běžné firmy, zda opravdu dostávají tolik pošty od státních úřadů (v první vlně), připravují se na elektronické posílání faktur svým partnerům (v druhé vlně) či ověřenou elektronickou poštu mezi firmami (v třetí vlně). Trápí vás to nebo je vám to úplně jedno? Kolik takových zpráv očekáváte a bude pro vás dostatečné s nimi pracovat pouze pomocí webových stránek nebo hledáte aplikaci na podporu tohoto procesu či snad dokonce chcete integrovat do vašich stávajících podatelen?

1 komentáře

  1. Zkusil jsem se zaregistrovat to té testovací verze na webu http://www.datoveschranky.info a asi to moc nefunguje. Sice jsem dokázal odeslat několik zpráv na různé fiktivní či reálné instituce, které jsem tam objevil, ale buď dosud žádná neodpověděla anebo ani to slibované upozorňování na nové zprávy e-mailem tam nefunguje (prý by ta demo verze měla generovat fiktivní odpovědi).
    Podle sekretariátu nám prý chodí zatím chodí průměrně asi 1 až 2 úřední dopisy s modrým pruhem měsíčně (obvykle od Policie kvůli projednání údajných dopravních přestupků spáchaných některým z firemních vozidel). Snad se tedy bez nějaké aplikace aspoň ze začátku obejdeme, pokud bude někdy fungovat to upozorňování e-mailem či přes SMS.
    Takže pokud mě na tom něco trápí, tak snad jen to, že se o takovou nehotovou aplikaci musím kvůli požadavkům z vedení zajímat.

Leave a Reply