CouchSurfing

CouchSurfing logo Před časem se mi mezi odkazy objevil odkaz na projekt CouchSurfing, kterého si užíváme čím dál tím víc. O co se jedná a k čemu je to dobré?

Jedná se o server, který zdarma zprostředkovává možnost přespání u někoho na gauči (což má ostatně v názvu). Takže se zaregistrujete, řeknete zda chcete ubytovávat nebo třeba jenom chodit s cizincemi na kafe a pak čekáte, až vám někdo napíše, že by u vás rád přespal nebo zašel na kafe. Samozřejmě toho můžete využít i opačně a sami si najít někoho na druhé straně zeměkoule, kam zrovna máte namířeno, a sehnat si tam ubytování zdarma.

Když hledáte ubytování někde v cizině, tak je výhoda jasná – přespíte zadarmo. Ale proč někoho hostit? Za sebe musím říci, že je to skvělá zkušenost, člověk si procvičí jazyk, naučí se něco o cizích zemích a třeba i ochutná jídla, která nikdy neměl. Takže už jsme hostili lidi z Nového Mexika (pozor, je to něco jiného než Mexiko, tohle je v USA :-)), Austrálie, Německa, Francie či Španělska. Se všemi jsme skvěle pokecali, dozvěděli se o dané zemi co jsme nevěděli a někdy v budoucnu se třeba taky zkusíme ubytovat na gauči někoho jiného.

Tahle služba samozřejmě není na světě jediná, kromě ní existuje třeba HospitalityClub nebo (nový) Belodged. Zatím mám ale pocit, že CS (jak se CouchSurfing zkracuje) má nejvíc aktivních uživatelů a lidé k nám jezdí jenom přes něj. Tak to zkuste taky, ať procvičíte jazyky,

P.S. až budete přemýšlet, jaké jídlo jim doporučit, tak funguje samozřejmě pivo, svíčková, ale úplně nejvíc boduje to co asi čekáte nejméně – přibináčky.

1 komentář

  1. Náhodou pribináček boduje u nás už léta. A nejen u malé Anicky :o)
    Jinak ja osobne bych se asi trochu bal pustit si do bytu neznameho. O vychodnarech nemluve (myslim tim od Ase na vychod), ale ani lide ze zapadu zas ve me tolik duvery nevzbuzuji. Nebo je tam nejaka „kontrola“ slusnosti?
    Asi jsem moc opatrny, uz neberu ani stopare…

Leave a Reply