Co s knížkami?

Knihy mám rád. Dokonce je i rád čtu. A doma máme velkou knihovnu, kterou jsme si kvůli tomu nechali vyrobit. Jednu celou polici zabíral Cook, další zabírají Verneovky, police na cestopisy a průvodce, police na kuchařky a police na spoustu různých dalších skvělých knih, které se tu tak sešly nebo jsme je chtěli.

A pak přišla nutnost mít polici na hry, dětské časopisy a knížky, na tamto a na ono. A při tom všem jsem si uvědomil, že spoustu těch knih už znovu neotevřu a nebudu číst, že to bylo fajn, ale stačilo. Co s nimi?

Knihobudky

Kus knih jsme odnesli různě do knihobudek. Neměl jsem náladu s tím vůbec nic dělat, nepovažoval jsem je ani za nějak skvělé, chtěl jsem se jich prostě zbavit. Vyřešeno, jenom jsme je nosili postupně, abychom chudáka knihobudku nezahltili.

Knihovna a domovy důchodců

Další myšlenka byla využít knihovnu a domovy důchodců. Nejdřív ty důchodci – staré časopisy se jim moc líbili a rádi si je vzali, s knihami to nebylo úplně ono.

Knihovny – asi by se knihy vzali, ale musí se to nějak vybírat, nebylo to úplně jednoduché. V každém případě do nich dnes chodíme pravidelně, vždycky tam objevím náhodně něco zajímavého, ale pokud nějakou knížku konkrétně chci, tak si ji pořád asi spíš koupím. Možná i proto, že mám pocit, že ty knihy co chci v knihovnách moc nebývají. Ale musím na to myslet a častěji se po nich dívat.

Reknihy

A pak jsem objevil Reknihy. Vyskládáte knihy na zem, vyfotíte, pošlete fotku a zpátky se vám vrátí, které by si vzali + případně pošlou poukaz na poslání přes Zásilkovnu. Zabalíte, odnesete, zdarma odešlete a pak jenom čekáte, co prodají.

Dřív bylo v pravidlech, že po třech týdnech ty knihy odnesou do knihobudek či jinam za vás, teď už si je nechávají a prodávají pořád, asi i proto se stěhovali zrovna do většího.

Pro mě je důležité, že jsem jim tam poslal asi tři krabice knih, na účet dostal 2 000Kč a ještě tam další knihy na prodej mají, takže možná dostanu ještě něco. A mám z toho takový dobrý pocit, že si ty knihy někdo znovu užije, že jsem něco „vydělal“ a že jsem s tím neměl práci. Za mě dobrý.

1 komentář

  1. Reknihy – jaktože jsem o tom dodnes neslyšel? Nedávno jsem likvidoval svou knihovnu skrze Marketplace a nepovedlo se, 80% knih jsem musel zabalit a odvézt v krabicích k rodičům. Díky moc za tip na ně, využiju!

Leave a Reply