26 pravidelných akcí

Původně jsem chtěl připsat „které stojí za to navštívit“, ale pak jsem si uvědomil, že jsem na většině z nich nebyl, takže to nemohu tvrdit.

V každém případě pokud přemýšlíte, kde se dozvídat novinky z oboru, který vás zajímá, možná vás některé z těchto setkávání zaujme.

Pondělí

Pokud vás zajímá UX tak už určitě máte v kalendářích zaznamenány všechny srazy UX Monday.

Středa

Pokud přemýšlíte, který den je nejnabitější akcemi, tak je to práce středa.

H1.cz dělají první středu přednášky v Brně, poslední středu v měsíci potom v Praze. Pokud vás zajímá marketing, webová analytika, SEO a další, tak sem asi stojí za to vyrazit.

První středu se konaly také super setkání NeMarketingu. Bohužel toho času v hibernaci, snad se rozjede.

Každoměsíční společné pracování určené freelancerům a večer potom posezení v hospodě. Cesta, jak udělat spoustu práce nebo naopak?

Středeční večery patří také pravidelným anglickým konverzacím – pokud chcete zlepšit angličtinu mohla by to být super cesta.

Typicky ve středu se konají setkání na téma SEO.

První středu se koná také setkání příznivců Ruby a Pythonu. Typicky první středu jsou i setkání ohledně Nette.

Poslední středu v měsíci se také budou konat Paleolovy pro všechny příznivce Paleo a Whole30.

Čtvrtek

Každý první čtvrtek je TopMonks Caffè. Střídají programátorské záležitosti s těmi obchodně marketingovými a poslední setkání na téma story telling bylo velmi zajímavé.

Pátek

Každý pátek po práci se můžete vyrazit pobavit (podle všeho anglicky) do hospody. Tahle tradice z Anglie/Austrálie asi má něco do sebe.

Sobota

Poslední sobotu se koná setkání všech fanoušků programování webových aplikací, pokud znají Nette tak jenom dobře.

Nepravidelné

Frontendisti se scházejí střídavě v Praze, Brně a Ostravě tak nějak napříč měsícem a dny. Byl jsem na setkání o rychlosti načítání webů a velmi dobré. Scrum masteři se potkávají. Vývojáři a administrátoři používající Docker se potkávají také. Stejně tak weboví vývojáři. A ti co používají Amazon Web Services AWS. Y Soft pořádá Technology Hour. Hadoop má také meetup. Javascriptaři se potkávají.

Historicky v úterý nebo ve čtvrtek probíhaly setkání produktových manažerů.

Marketingový institut pořádá setkání, snídaně i minikonference, což jsou akce odlišující se cenou a zaměřené na různé oblasti marketingu.

PPC grilovačka podle všeho probíhá každé dva měsíce a musí to být pokaždé povedená akce. Budu muset vyrazit.

V září nás čeká už druhé setkání Salesforce komunity. Uvidíme, zda se ta tradice udrží i dál.

Ženy z IT se potkávají také. Původně jsem myslel, že tahle akce by mi měla být zapovězena, ale podle minulých akcí se zdá, že i pánové jsou vítáni.

Je toho spousta

Akcí je spousta. Míst, kde je hledat také. Takže prohledejte Eventbrite, Meetup nebo Srazy. Různých akcí na různá témata tam naleznete mraky a pokud vás to neuspokojí, tak pak použijte Facebook, protože tam se zveřejňuje také tuna akcí (byt se hůř hledají) nebo prostě Google.

Leave a Reply