Taking Notes

Konečně mám čas také na poslouchání všech Taking Notes podcastů a musím říci, že je to super. Hned když jsem to začal pravidelně poslouchat tak jsem byl překvapen, že většině z nich relativně v pohodě rozumím. I nelenil jsem a poslal email Brucovi, zda mluví normálně, nebo nějak pečlivě pro posluchače. Prý takhle mluví normálně, což člověku zvedne sebevědomí, pokud jim tedy rozumí.

Povídání jsou zajímavá všechna, ale jak se jimi postupně probírám do historie, tak některá jsou zajímavější než jiná. Třeba epizoda 39 byla o TeamStudiu, což bylo zajímavé samo o sobě, ale výrazně zajímavější bylo povídání o Meeting Assistantu od Instant Technologies. Tahle aplikace, která je zdarma, umožňuje psaní poznámek u online meetingů se sdílením obrazovky, aniž by okno aplikace viděli ostatní účastníci (což vidí, pokud to píšete třeba do notepadu). Takže pokud děláte online konference, tak by to pro vás mohlo být super.

Epizoda 44 byla o Blogsphere a o tom, jak ta věc vznikla, jak se vyvíjí a co všechno umí. Pro mě osobně bylo překvapením, že Declan, který to celé vyvinul, byl původně administrátor a tak nějak ho to napadlo a prostě to vyvinul. To mi přijde super 🙂

A konečně epizoda 46 o produktech spojujících svět telefonů a svět mailu a instant messagingu. Opravdu zajímavé povídání a tom jak všechno může krásně fungovat, kousek toho vypíchl na svém blogu i Alan, kterého zaujala integrace se Sametime (když je za něj zodpovědný). A třeba automatická recepční, která dokáže přepojit člověka na základě vysloveného jména a pokud je víc lidí se stejným jménem ve společnosti tak nabídnout, kterého přesně chce, to mi přijde úžasné a super nápad pro velké firmy. Pro ty malé je to ale také super nápad, zákazníci by tím byli asi hodně překvapení.

Leave a Reply