Co jsem zmeškal

Měsíc bez počítače je na mě celkem dlouhá doba. Zvláště za situace, kdy se k tomu přičte další měsíc, kdy jsem toho měl celkem dost a neměl čas sledovat své oblíbené blogy. Takže jsem to teď pěkně v klidu prošel, zjistil jsem, že jsem přišel o spoustu věcí, protože RSS kanály nesahají tak daleko do historie (to budu asi muset nějak vymyslet, aby se mi RSSka stahovala automaticky někde na webu a já si to jednou za čas jenom sesynchronizoval), ale stejně jsem našel spoustu zajímavých věcí, které stojí za to prohlédnout a zapamatovat.

Věc první – jak pracovat s barvami. Přiznám se bez mučení, spadám do skupiny těch, kteří barvám UI nevěnují moc času, protože to prostě nevidí. Ale jinak si dávám záležet, na fontech a tak.

Další věc administrátorská – používat Shared mail nebo ne? Patřím k těm, kteří s ním mají špatné zkušenosti a nedoporučují, navíc si myslím, že disky jsou dnes už dost levné (jasně, místo na páskách to stejně zabírá) a současně souhlasím s názorem, že na některé mailboxy se to zapnout dá.

Úžasný článek o vývoji softwaru a že to vůbec není jenom o programování. Škoda, že tuto znalost člověk musí zažít a některým to trvá pěkně dlouho. K čemuž ještě pěkně pacuje článek o rozdílu mezi programátorem a vývojářem. Developers work, programmer play je prostě super.

Odkazy na best practise dokumenty se také vždycky hodí.

Tohle zní dobře, budu se muset podívat – srovnání Microsoft a IBM portfolia je vždy velké sousto a dost kontroverzní téma.

Limitace Windows Serveru zní jako název dobře, otázka co bude uvnitř. Což

Tapety na plochu – povinnost každého fandy Lotus Notes (ještě je nemám :()

Srovnání LotusScriptu a JavaScriptu by mohlo být hodně zajímavé.

Téma, které asi trápí hodně zvláště velkých zákazníků – přejít na ND7 nebo čekat na V8?

Zajímavá finta jak udělat action bar na dva řádky. Což mi připomíná, že jsem někde viděl využití vrstev pro zobrazení dat v místech, kde je normálním způsobem není možné zobrazit. Obrazovky byly opravdu hezké.

Tady by měly být odkazy na články o použití AJAXu v Domino aplikacích. Což mi připomíná, že AJAX je neuvěřitelně populární, což mi přijde relativně legrační, protože (tuším) ho bylo možné používat už dřív, akorát to nikoho nenapadlo.

Funkce @NameLookup se poslední dobou také nějak skloňovala – existuje dlouho, je úžasná a nikdo ji moc nepoužívá, raději si na to píše vlastní funkce.

Lotus Connections se rozjíždí pro business partnery, aby měli možnost vyzkoušet, jak to funguje. Škoda je, že to nefunguje pro všechny rovnou a automaticky, ale musí se nejdřív zaregistrovat – trochu byrokracie 🙁

Tipy pro rychlejší @DbLookup funkce – to jsem četl a bylo to celkem zajímavé čtení.

Globalizace – všichni na to narazíme až u hotové aplikace, málo kdo myslí dopředu. Nicméně pár tipů se vždycky hodí.

19 tipů čemu se vyhnout při tvorbě webových stránek. Název zní zajímavě. A Volker ještě píše o testování verze 8

Asi už nebudu první (přečetl jsem si to až doma, připojení je jenom ve škole :(), nicméně beta 3 už je tady. To jsem zvědav, jak rychlé připojení ve škole máme 🙂

Doporučíte mi ještě něco dalšího k přečtení?

1 komentář

Leave a Reply