Novinky z Lotusphere

Jakkoliv jsem tam nebyl a neměl čas ani sledovat zpravodajství z ní, tak mám pocit, že letos vím víc co se tam dělo, než leta předchozí. A to je dobře. Takže co mě na různých blogách (blozích?) zaujalo?

Declan píše o novinkách v Domino 8 Designerovi. A jak jsem pochopil, tak designer v Eclipse ve verzi 8 nebude 🙁

Maureen prezentoval svou vlastní verzi Designeru pod Eclipse a rovnou vznikla i petice, kterou podepisují nejrůznější lidé, aby IBM začala vyvíjet designera pod Eclipse (prý to totiž zatím není v plánech, což je smutné).

Andrew píše o novinkách v klientovi – možnost označit víc dokumentů pomocí Shift+click je úžasná, už aby to tam bylo.

Na developerWorks blogu píší o možnosti ukázat pouze některé volby v pravém menu myši. Konečně, osobně to ve verzi 7 považuji skoro za chybu, že se tam vždy nabízejí systémové akce.

Kevin zaznamenal odpovědi z Ask the Developers sekce a některé jsou opravdu zajímavé.

A Kevin ještě zaznamenal 10 věcí, které si přejete aby znal váš šéf o IT.

A konečně Chris povídal o vylepšování UI v Domino aplikacích – tip s tabulkou a jejím skrývání je prostě úžasný, když to člověk vidí, tak by to neodhadl. A pokud chcete ještě jeden skvělý tip, tak na LotusUserGroup.org (musíte být přihlášení) je skvělý tip s menu umístěným ve vrstvě. Vypadá to víc než dobře.

A konečně (byť to už asi s Lotusphere nemá nic společného) – Vince a jeho tip na audit změn v návrhu Domino databází. Také super.

Leave a Reply