Čtenářská a autorská pole

Čas od času se na developerWorks (mimochodem všimli jste si, že to již není LDD?) objeví opravdu zajímavý článek. Tentokrát o čtenářských a autorských polích.

Pro zkušené vývojáře se jedná o naprostou samozřejmost, která jim šetří ohromné množství práce, pro začátečníky či třeba vývojáře jiných systémů něco neuvěřitelného. A tento článek je napsán naprosto jednoduše a přitom v něm jsou samé důležité informace.

Pro mě osobně jsou z něj nejdůležitější dvě informace, které asi začaly fungovat tak nějak postupně. První je, že jména ve čtenářských a autorských polích mohou být ve formátu flat name (tedy Martin Humpolec) nebo v kanonickém formátu (tedy CN=Martin Humpolec/O=Firma). I když u toho flat name by mě zajímalo, zda to funguje i ve verzi 7, která je už nepodporuje. Co ovšem nefunguje je abreviate name (tedy Martin Humpolec/Firma), což je trochu smutné (a občas to, bohužel, v aplikacích vidím).

U flat name je ještě zajímavé, že funguje pouze pokud je server ze stejné organizace jako uživatel, pokud jsou z jiných organizací, tak to nefunguje. Což je smutné.

Doporučení na závěr? Přečtěte článek a vždy používejte plná jména a pole dělejte jako vícehodnotová.

Leave a Reply