Domino 8 – co nás čeká

Na novou verzi Lotus Notes, známou pod kódovým názvem Hannover, se těší snad úplně všichni. Nejdřív bylo informací spousty, potom zase nebyly, přibližně před týdne jsem viděl ukázku na „ostré“ verzi. Vybraní lidé (včetně zákazníků :(() mají dokonce přístup k první beta verzi a mohou testovat (což naštve, zvláště, když ten přístup má i můj zákazník, narozdíl ode mne).

Na Domino Blogu se chlapci vývojáři rozhodli publikovat nějaké novinky – všechno již určitě bylo někdy a někde řečeno, ale takhle pěkně pohromadě jsem to ještě neviděl.

Přitom některé věci jsou zajímavé – message recall vždycky IBM prohlašovala za úpravu Microsoftu, která nemá oporu ve standardech a tak se implementovat nebude; na vylepšení Out-Of-Office agenta, který bude nyní součástí routeru díky čemuž budou zprávy odesílatelům chodit ihned, se už moc těším; Productivity Tools jsou také hezkou vábničkou i když moc nevěřím, že všichni přestanou používat MS Office; konečně snad uvolněná podpora DB2 a snad by mělo jít konečně zamknout internetový účet při velkém počtu špatných pokusů. Zase se máme na co těšit, Vánoce asi budou k nepřečkání, když se (snad) veřejná beta verze má objevit v lednu.

Leave a Reply