Cairns – jsme v polovině

Velké pozdravy všem našim čtenářům – momentálně jsme se dostali časově do poloviny naší cesty, vzdálenostně jsme hodně za ní. 11 000 kilometrů už jsme zvládli, před námi jsou další přibližně 3 000, což už je kousek.


Viděli jsme Canberru (velice hezké město a je tam co vidět), Melbourne (výrazně klidnější než Sydney, hodně nám připomínala Vídeň), Great Ocean Road (super, i když jsme preferovali jiná místa než všechny knížky), Kangaroo Island (nebylo špatné, ale cena trajektu je děsivá), Adelaide (jenom z okna auta – stačilo, moc tam toho opravdu asi není), Barossa Valley (skvělá vína, lepší než Hunter Valley), Coober Pedy (tak tam není kromě písku, šutrů a prachu opravdu nic), Uluru (ta hora je opravdu krásně červená při západu a východu slunce, ale Kata-Tjuta je hezčí na procházky), Alice Springs (jak někdo může žít uprostřed ničeho?), Tennant Creek (tak si představujeme město na americkém středozápadě), Darwin (tady kupodivu neměli mouchy), Kakadu NP (naše parky jsou hezčí), Litchfield NP (super místa na koupání, ale jinak asi nic), užili si 3 000km přejezd během 3 dnů, z toho 250km po nezpevněné a prašné cestě a nyní jsme v Cairns a chystáme se na tři dny potápět – HURÁ!!


Jinak je tu horko, v Kakadu takové ty legrační teploměry na magnetce ukazovaly v obchodech 28 stupňů a to v nich měli opravdu zimu. V jednom kempu povídali, že přes den bylo 45 stupňů, takže horko si asi dovedete představit.


A to je všechno, přežívejte a těšte se na zápisky, které poctivě vedeme, ale máme problém zveřejnit. Nějak nás nikde nechtějí pustit zadarmo nebo s naším počítačem na internet a když už pustí, tak povolí jenom brouzdání a nic jiného 🙁

1 komentáře

Leave a Reply