Windows bez Internet Exploreru – probůh proč?

Tak jsem se dozvěděl o té „skvělé novince„, že Microsoft už nebude nutit svým uživatelům Internet Explorer. Různě se o tom po internetu rozjely debaty a já asi patřím k té menšině, která to úplně nechápe.

Nainstalovat si vlastní prohlížeč mohu už teď nebo mohu vystačit s tím co je automaticky dodáváno (a co v jádře systému stejně musí zůstat, protože to je zavrtané dost hluboko). Navíc nechápu proč se všichni točí kolem této jedné aplikace a neřeší poznámkový blok, kalkulačku, malování a nebo – úplně nejlépe – dodávané hry. Vždyť to je přeci skvělý trh pro všechny ostatní a měli by mít možnost, aby byli protěžovaní Microsoftem stejně jako nyní „výrobci“ prohlížečů. Navíc tím, že jsou všechny ty prohlížeče stejně zadarmo, tak nejde o nějaké ztráty z prodeje, to by se víc mohli bouřit ti výrobci her.

Osobně jsem naprosto spokojen se systémem, který mi po instalaci umožní pracovat a nemusím do něj ještě další 2 dny instalovat další aplikace nebo při přechodu k počítači někoho jiného se učit jiné aplikace, které zrovna ten člověk preferuje.

Přemýšlím také, zda by něco podobného nešlo udělat třeba v automobilovém průmyslu – výrobce aut odebírá konkrétní díl od jednoho dodavatele, tak si založím vlastní výrobu dílu, zažaluju výrobce, že neumožňuje konkurenci a on bude muset umožnit zákazníkům, aby si vybrali od koho daný díl chtějí. Postavené na hlavu.

Když si navíc představím, že jsem zodpovědný za vývoj konkrétního informačního systému a stát mě přinutí do něj na své náklady implementovat moduly konkurence, jenom abych nenabízel zákazníkům pouze své řešení … beze slov.

1 komentář

Leave a Reply