Whole30 pokračuje

Přestože mám za sebou 30 dní, tak s Whole30 pokračuji. V knize píší, že některé záněty se léčí déle, a to je asi přesně to, co mám já. Po 30 dnech jsem přemýšlel, zda je to všechno, nyní – o týden později – to vypadá, že ty ruce jsou pořád lepší a mohlo by to vydržet. Ale to jsem zažil už kdysi i při normální stravě, tak tomu dopřeji delší čas.

Současně jsme si minulý týden také zkusili, zda už dokážeme s jídlem experimentovat bez receptů. Prostě nakoupit nějakou zeleninu a nějaké maso a něco z toho udělat. Popravdě nás to moc neuchvátilo, takže se dál budeme inspirovat různými recepty. A začínáme mít pocit, že je to pořád na jedno brdo – buď osmahnout nebo upéct případně podusit. Přestali jsme plánovat snídaně – vajíčka se zeleninou nebo zbytky s předchozího dne nám začaly celkem vyhovovat.

Jak někteří tvrdí, že po tom měsíci vědí i bez zkoušení alergenů, že některá jídla už jíst nechtějí, tak já to tak nemám. Pořád se těším, že si dám špagety, pizzu nebo domácí chleba s medem.

V průběhu toho měsíce mě také překvapily další věci:

  • citronů stačí méně – z knihy jsem nabyl dojmu, že budu potřebovat jeden citron skoro každý den, tu na majonézu, tu na něco jiného. A tak jsem jich nakoupil spoustu a teď je průběžně vyhazuji;
  • kolik bioodpadu generujeme – jak jíme spoustu zeleniny, tak odhadem polovina našeho odpadu by mohla jít ještě nějak zužitkovat. Zatím to vozíme na chatu, ale možná koupíme nějaký vermikompostér nebo si ho vyrobíme sami;
  • a jeden intimní detail – jak málo toho ze mě leze ven. Přemýšlím, zda to je dobře, protože skoro vše, co do těla nacpu, je schopni zužitkovat, nebo zda to znamená, že tělu dávám málo. Ten rozdíl je ovšem neskutečně velký.

Při vaření jsme se inspirovali dalšími recepty z knihy Whole30, neskutečně si pochutnali na Melissině kuřecím hašé, pečené vepřové ramínko s dýní bylo také skvělé.

Příští týden jsme naplánovali zase podle Paleo snadno, maso nakoupili u Robertsona, zeleninu na Světě bedýnek. Přitom došli k závěru, že budeme nakupovat nikoliv na celý týden, ale vždy jenom za minimální částku, od které dováží zboží zdarma, protože se nám to do té naší obr lednice nechce vejít.

Co nás tedy čeká?

Leave a Reply