Vzhůru na …

…jih. To by bylo, abych zase někam nejel, tentokráte je v plánu Afrika.

Samotný její jih – Jhoafrická Republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe. Máme na to měsíc, zaplatili jsme si organizovanou tůru (jednak ať to můžeme srovnat s cestováním po vlastní ose, pak snad uvidíme díky tomu víc zvířat, také jsme měli strach jak to tam bude vypadat a navíc je to za rozumnou cenu včetně jídla, tak proč se zbytečně stresovat).

Hledání cestovky, se kterou jet, je relativně jednoduché – všichni, kdo tam byli, doporučují jedinou a tu stejnou doporučují i cestovky, které najdete přímo v Africe. A tak jsme u Stella Travel skončili i my. Ale koupě zájezdu už nám nějak nejde a tak si spoustu věcí prostě chceme zařídit sami, asi nejsme jednoduchý klient. Pravdou také je, že mě trochu rozladilo, že i když jsem se ptal, tak jsme nedostali žádnou nabídku balíčku, kde by bylo vše potřebné a my mohli říct ano, ale prostě postupně se zařizují jednotlivé věci.

Nejzajímavější pro mě bylo obstarávání víz – do Namibie i Botswany je potřebujeme a ceny co jsem v Česku viděl, mi přišly trochu nemravné s rozptylem od 2 – 5 tisíc za osobu a vízum. Když si člověk uvědomí, že na místě stojí cca 50EUR nebo 100$ (podle toho jak které), tak se mu to moc platit nechce. A tak po shlédnutí nabídek od Britské ambasády, Student Agency, Jedu.cz, Marco-Polo i Stella Travel jsme jedno vzali od Stelly a druhé od Marco-Polo, abychom se s tím již nemuseli zdržovat na místě. Což je celkem zajímavé, protože víza (jak do Namibie tak do Botswany), by prý měla jít získat až na hranicích, ale samotné ambasády těchto zemí doporučují, si je obstarat již dopředu.

Pak nás čeká také spousta očkování – žloutenka, břišní tyfus, obnova tetanu, dost možná žlutá zimnice a ještě budeme papat antimalarika. Po některém z těch očkování se prý na stáří blbne, tak alespoň se na sklonku života budeme pořád usmívat.

Letenka – to člověk zase nechápe, dá se sehnat za 15 000,- i za 30 000,- (ve stejné třídě, rozdíl je pár dní odletu). Zaujaly mě taxy – při odletu z Prahy jsou cca 7 000,-, kdybychom letěli z Mnichova (přes Dubaj), tak jsou jenom 1 200,- (ale zase letenka je dražší a v Dubaji se dlouho čeká na letišti).

Takže očkujeme, vízujeme, zařizujeme a už se těšíme, až odletíme, nafotíme spoustu fotek a uvidíme roztodivná zvířata. Snad i přežijeme a pak vám budeme moc vyprávět, jaké to tam je, protože z cesty tentokráte asi moc aktualit nebude – internet tam prý skoro není a mobilní signál chybí většinu cesty. Snad alespoň na twitter to občas bude.

1 komentář

Leave a Reply