Vyhledávače věcí

Vyhledávač klíčů Ještě si pamatuji, jak byly kdysi v módě přívěsky na klíče, kdy stačilo písknout a ony se ozvaly, kde jsou, aby je člověk snadněji našel. V praxi jsem to asi nikdy nevyzkoušel a klíče našel vždy bez toho, přestože někdy to chvilku trvalo.

Doba ovšem postupuje a tak i tyto věci se vyvíjejí. Místo kroužků na klíče se tak začaly používat čipy, které se dají připevnit i třeba na brýle, mobilní telefon, zvíře či dítě a spoustu dalších věcí. Ještě tak aby se dal nějak připevnit na golfový míček a spokojeni by byli asi úplně všichni.

Připevnit kamkoliv v maximálním počtu 25 různých kousků a pak to vše jedním vyhledávačem během chvilky nalézt, protože ovladač graficky ukazuje, kterým směrem se pro konkrétní věc vydat. Nebo to vzít naopak a nastavit, že určitá věc (nebo dítě) nesmí opustit určitý okruh od vyhledávače a pokud se tak stane, tak se ihned vyvolá poplach a jde se hledat, kam se uličník poděl. Dosah až 183 metrů (pravděpodobně v otevřeném prostoru) není nic extra malého, takže většině lidí bude bohatě stačit.

Teď jenom nějak šikovně vyřešit, abych neztratil ten lokátor. A pokud nevěříte, tak koukněte na video na YouTube (v angličtině).

Leave a Reply