Vstávat s radostí? To snad nejde.

Graf průběhu spánku Nevím jak vám, ale mě se většinou vstávat moc nechce, po zazvonění budíku se ještě hezkých pár minut (tedy spíš jejich desítek) převaluji ze strany na stranu a přemýšlím, co ještě udělat, jenom abych se tomu vstávání co nejdéle vyhnul.

O různých fázích spánku jsem slyšel už hodněkrát, všechny ty REM, NREM a podobných, ale pořád si nejsem jist, jak bych je v praxi mohl využít.

Hodinky Sleeptracker Elite - Men A pak jsem si přečetl o hodinkách Sleeptracker, které monitorují spánkové cykly a slibují, že vás probudí v určeném intervalu hned, jakmile nadejde ten správný okamžik ve vašem spánkovém cyklu, díky čemuž bude probuzení příjemné a člověk hned vyskočí jako rybička.

Hodinky nejenže sledují váš spánek, aby vás ve správný čas probudily, ale průběh spánku ukládají a umožňují jeho stažení do počítače, kde se pak můžete podívat, jak se křivky mění a snažit se vysledovat závislosti, zda se vám třeba po bujarém večírku nespí lépe. Detail, který mě přitahuje, jako všechny podobné hloupůstky.

Zní to skoro jako zázrak, ale praktický test na Technet.cz tuto teorii podporuje a tak asi není důvod jí nevěřit. Jen si tak večer nastavit, že chci vstát někdy v rozmezí mezi 6:30 až 7:30 (což se mi běžně děje, akorát se hodinku válím) a pak se probudit opravdu čilý a těšit se na nový den. Zkrátka pohádka, ani ta cena se pak nejeví špatně, výměnou za čerstvost již od rána.

A co vy, jak se vám vstává?

1 komentář

  1. Naši předkové chodili spát se slepicemi a vstávali za ranního kuropění a žádné takové hodinky (nebo letní čas) nepotřebovali. Měli bychom si z nich vzít příklad a vstávat sami podle sebe, jak se nám to zrovna hodí. A budíky či hodinky, kalendáře a či termíny zrušit. 😉

Leave a Reply