Už tam skoro jsme (snad)

Hurá, dovolená je konečně tady (ano chápu, je to nemístná provokace).

Očkování jsme přežili, prášky s sebou nabalili (takových prášků pohromadě jsem nikdy neviděl a vůbec netuším k čemu všechny jsou), nakoupili spoustu paměťových karet, abychom mohli fotit o stošest a teď zrovna jsme (snad) někde nad Afrikou a blížíme se na přistání v Kapském Městě.

Po příletu máme pár dní volno na poznávání okolí Kapského Města a potápění se žraloky (prý to budou drobečkové, tak do 5metrů délky) a pak už hurá na 20dnů na expedici s Nomad Adventure Tours. Itinerář je pečlivě rozplánovaný a tak si ho můžete nastudovat a posouvat se spolu s námi prstem po mapě. Nebo ho studovat nemusíte a můžete se kouknout k Pavlovi na stránky, kde to má pěkně všechno zanesené do mapy.

Co jsme tak zjišťovali, internet cestou moc potkávat nebudeme, takže nějakého pravidelného dlouhého zpravodajství se nemusíte obávat. Nebyl bych to ovšem já, abych nevymyslel způsob jak alespoň trochu blogovat. A tak využijeme můj oblíbený (ano, už jsem si ho pro tyto účely oblíbil) Twitter, kde se budeme snažit pravidelně dávat vědět kde jsme a co se děje. A z Twitteru se to dostane samozřejmě i sem na stránky a na Facebook a další místa. Nelekejte se nesmyslných čísel na konci zpráv – udávají naši polohu a budou se ukazovat na mapě. Pavel bude informovat také na svých stránkách a svém Twitteru, takže máte víc míst na sledování co se děje a zda ještě žijeme.

Čeká nás pár tisíc kilometrů terénním autobusem pro cca 20 lidí; pozorování divokých šelem (snad uvidíme kompletní velkou pětku); jízda v Okavango deltě (budeme si asi chtít zopakovat v září v IMAXu); raftování u Viktoriiných vodopádů (a možná zkusíme i body boarding – ten láká skoro víc); návštěva snad jediného místa na světě, kde se prý neudává kolik ročně naprší, ale kolik se vypaří a víc a víc.

Jsme natěšení jak malé děti, tak nám držte palce ať nás nezklátí žádná závažná choroba a můžeme si to opravdu užít a přijet nabití zážitky.

Leave a Reply